NBA w Londynie – dziś Knicks grają z Wizards!

Share on facebook
Share on twitter

Najlepsza liga świata dwie godziny taniego lotu od domu? To zawsze atrakcja, nawet jeśli do Europy przyjechały tym razem New York Knicks i Washington Wizards, które nie należą do ligowych potentatów, delikatnie rzecz ujmując.

Abbey Road / fot. Washington Wizards

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

To będzie już 9 mecz sezonu regularnego NBA rozegrany w londyńskiej O2. New York Knicks zagrają już po raz 3., wcześniej wygrali w 2013 roku z Pistons, 102:87 i w 2015 przegrali z Bucks 75:95. Dla Washington Wizards będzie to pierwszy mecz w ramach NBA London Games.

Oprócz meczu w Anglii, NBA podczas sezonu regularnego odwiedza także Mexico City. W tym sezonie odbyły się tam dwa mecze – w obu wygrali Orlando Magic, z Chicago Bulls i Utah Jazz. Poza sezonem mecze odbywają w wielu krajach – nowością najbliższej jesieni będą także np. 2 spotkania przedsezonowe w indyjskim Bombaju.

W Londynie przed rokiem mogliśmy liczyć na znacznie lepsze zespoły. W O2 spotkali się Boston Celtics i Philadephia 76ers. 114:103 wygrali bostończycy, którzy na trybunach mogli liczyć na większą sympatię ze strony europejskich kibiców.

W tym roku największą gwiazdą, jaka przyjechała do Anglii jest Bradley Beal. Rzucający Wizards zdobywa średnio blisko 25 punktów, do tego zbiera 5 piłek i zalicza 5 asyst. Zespół z Waszyngtonu jest faworytem tego spotkania.

Knicks wygrali 2 z, uwaga, 19 spotkań. W Nowy Jorku brakuje jakościowych graczy, ale i każdy zdaje sobie sprawę, że w tym roku opłaca się mieć wysoki pick w drafcie. RJ Barrett, czy Zion Williamson to nazwiska, które już od przyszłego roku mogą biegać po parkiecie Madison Square Garden.

W Londynie na trybunach tradycyjnie nie zabraknie polskich kibiców. Transmisję z tego meczu będzie można również zobaczyć w Canal+Sport, początek meczu o 21.00.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
POLECANE

tagi