NCAA ruszyła z Polakami. „Big Mamba” już trafia

Share on facebook
Share on twitter

– Jestem strasznie podekscytowany, tak długo nie grałem – mówił Przemysław Karnowski po pierwszym meczu sezonu, w którym Gonzaga zdecydowanie, 92:69, pokonała Utah Valley.

(Fot. Wikipedia)
(Fot. Wikipedia)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Takie początki są dobre – przyjeżdża mało znany, słaby rywal, twoja publiczność szaleje, trener może dać wszystkim okazję gry, każdy rzuca punkty, zespół wygrywa z uśmiechem na ustach i wszyscy są zadowoleni.

Tak było w piątek w Spokane i uśmiechał się też Przemysław Karnowski. „Big Mamba” opuścił większość poprzedniego sezonu ze względu na kontuzję kręgosłupa, ale w ostatnich miesiącach pracował już bardzo solidnie i jest gotowy do sezonu.

Z Utah Valley Karnowski grał przez 22 minuty – zdobył 14 punktów, miał 7/10 z gry, a także 7 zbiórek i blok. Najwięcej punktów dla Gonzagi rzucił Silas Melson – 17.

Poza Karnowskim w Dywizji I jest jeszcze czterech Polaków, z tym że Dominik Olejniczak w tym sezonie nie będzie grał w Ole Miss, bo zgodnie z przepisami musi odczekać rok po zmianie uczelni.

Pozostała trójka – Maciej Bender (West Virginia), Jakub Mijakowski (Pennsylvania) oraz Jakub Nizioł (Cal Poly) rozegrali tylko pojedyncze minuty lub przesiedzieli cały mecz na ławce.

Więcej o Polakach w NCAA, a także o całych rozgrywkach – na CollegeHoops.pl.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.