Nick Kellogg ma dostarczyć punktów Startowi

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański strzelec, który w poprzednim sezonie trafiał ledwie 37 proc. rzutów z gry, ma pomóc Startowi odbić się od ligowego dna.

kellogg
fot. Court Side

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Lubelski zespół, który z bilansem 0-6 zajmuje spadkowe miejsce, ma wiele problemów, a jednym z nich jest nikła siła rażenia z dystansu. Start trafia tylko 31 proc. rzutów za trzy, średnio na mecz do kosza wpada tylko 6,5. To jedne z najgorszych wskaźników w lidze.

Najlepszy w tym elemencie jest Stefan Balmazović, który ma 13/30 z dystansu, ale Serb to czwórka. Teoretycznie najlepsi obwodowi strzelcy – Michał Jankowski i Jakub Dłoniak – razem 5/43, reszta tylko sporadycznie oddaje rzuty.
Nie grożą w tym elemencie rozgrywający Doug Wiggins i Jan Grzeliński, przez co rywale na zasłonach mogą przechodzić dołem i trzymać się bliżej groźnych wysokich.

Czy Kellogg to zmieni? W 31 meczach poprzedniego sezonu Amerykanin zdobywał średnio po 11,5 punktu w meczu. W Lublinie liczą, że najlepszych strzelec najgorszej drużyny sprzed roku przesunie ciężar zdobywania punktów na obwód i zrobi tym samym więcej miejsca pod koszem dla Brandona Petersona i Balmazovicia.

Tylko że Nick Kellogg nie dał się zapamiętać jako strzelec wyborowy, którego nie można zostawić bez obrońcy. 25-letni obecnie Amerykanin był dziewiątym graczem w PLK pod względem oddawanych trójek (5,5 w meczu), trafiał 36 proc. z nich, co plasowało go daleko poza ligową czołówką.

Mierzący 190 cm wzrostu rzucający teoretycznie może grać też jako jedynka i trener Andrej Żakelj będzie miał wybór, jeśli chodzi o pozycję dla niego. Kellogg zadebiutuje w Starcie w wyjazdowym meczu z Asseco Gdynia.

ŁC

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51