Nieładne pożegnanie Amerykanów z Anwilu?

Nieładne pożegnanie Amerykanów z Anwilu?

Share on facebook
Share on twitter
Chris Dowe i Ricky Ledo, obawiając się zagrożeń związanych z epidemią koronawirusa oraz zamknięciem granic, błyskawicznie wrócili do Stanów Zjednoczonych. Ruch zasadniczo jest w pełni zrozumiały, ale Amerykanie zrobili to bez konsultacji i nawet kontaktu z władzami klubu.
Chris Dowe / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

O dziwnych okolicznościach rozstania z dwoma ważnymi graczami Anwilu Włocławek poinformował wczoraj – w rozmowie z Polską Agencją Prasową – prezes klubu, Arkadiusz Lewandowski. Powiedział, że Chris Dowe i Ricky Ledo wyjechali na podstawie własnych decyzji, w żaden sposób nie konsultując tego z klubem, ani nie odzywając się w sprawie kontraktów.

Pozostali zawodnicy normalnie kontaktują się z klubem, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają. W Polsce pozostał Rolands Freimanis, głównie ze względu na bardzo małe dziecko. Do Włocławka przyjechał też McKenzie Moore, który zakończył rehabilitację w Grecji. W USA przebywa Chase Simon, ale on także normalnie rozmawia z Anwilem i deklaruje powrót na ewentualne wznowienie przerwanych rozgrywek.

We Włocławku nadal jest też trener Igor Milicić. Do 20 marca wstrzymano treningi i działalność klubu, po tym terminie mają zapaść kolejne decyzje, adekwatnie do sytuacji. Wkrótce też będzie można, w przypadku prawdopodobnego oficjalnego zakończenia rozgrywek, rozpocząć negocjacje w sprawie uregulowania i rozwiązania kontraktów.

PG

.

Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

NBA

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Po raz 200. wybiegł w niedzielę na parkiet hiszpańskiej ligi ACB Adam Waczyński. Polski strzelec drużyny z Malagi godnie uczcił ten jubileusz – zdobył 14 punktów, a Unicaja rozgromiła Acunsa GBC 104:69 i odniósł już 6. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53