Niepokój coraz większy – Zion Williamson może opuścić 2 miesiące

Niepokój coraz większy – Zion Williamson może opuścić 2 miesiące

Share on facebook
Share on twitter
Miał opuścić tylko początek sezonu, a zapowiada się, że jego przerwa potrwa prawie 2 miesiące. Zion Williamson przeszedł zabieg, artroskopię kolana, która wyklucza go z gry na przynajmniej 6 tygodni.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W przypadku Ziona Williamsona wszyscy od początku martwili się o jego zdrowie. Pierwszy numer tegorocznego draftu przy nadludzkiej dynamice i atletyzmie jest na zdrowy rozsądek po prostu za ciężki, co w dłuższej perspektywie może mieć wpływ na jego stawy (spośród graczy NBA tylko giganci Boban Marjanović i Tacko Fall ważą więcej niż Zion).

Ciężko wyrokować, czy to z tego powodu problemy z kolanami pojawiają się już teraz, jednak w przypadku jego zdrowia ciężko być w tej chwili niezaniepokojonym. Williamson rozegrał 4 rewelacyjne mecze w preseason i niestety odpocznie od gry przez przynajmniej kolejnych 6 tygodni.

W poniedziałek młoda gwiazda New Orleans Pelicans przeszła artoskopię prawego kolana, która miała na celu naprawienie zerwanej łąkotki bocznej. Rehabilitacja po takim zabiegu może potrwać nawet 2 miesiące.

Jeszcze parę dni temu zapowiadana przerwa od gry Williamsona miała trwać 2-3 tygodnie. Zion miał opuścić kilka meczów startu sezonu i wrócić do zespołu. Teraz wszystko wskazuje jednak na to, że jego wybiegnięcie na parkiet może się okazać dopiero świątecznym prezentem dla fanów NBA.

RW

POLECANE

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Adam Hrycaniuk grać potrafi, co pokazywał przez lata. Tym niemniej w Gdyni spisuje się po prostu słabo, notując statystyki poniżej swoich standardów. Po ostatniej porażce to na nim skupiła się publiczna krytyka ze strony trenera Przemysława Frasunkiewicza.
29 / 02 / 2020 11:32

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08