Niesamowity Kawhi Leonard – znów zagrał jak MVP

39 punktów w meczu, 17 w czwartej kwarcie, 5 w ostatnich sekundach, a do tego kluczowy blok na Jamesie Hardenie. Skrzydłowy San Antonio Spurs też chce nagrody MVP!

To są buty, w których wymiata Kawhi Leonard >>

To był hit dnia w NBA – drudzy najlepsi w lidze Spurs podejmowali trzecich Houston Rockets. Po wielkich emocjach wygrali 112:110 i była to ich ósma wygrana z rzędu, a Kawhi Leonard rozegrał kolejny znakomity mecz w ostatnich dniach.

Spotkanie w San Antonio było świetne i wiele się w nim działo od początku – pierwszą kwartę Rockets wygrali 39:23 po popisach w ataku, w drugiej Spurs pokazali im, jak się broni i zwyciężyli 24:15. W drugiej połowie było już równo, w końcówce trwała walka kosz za kosz.

Gdy James Harden (39 punktów i 12 asyst) trafił w ostatniej minucie dwa wolne na 108:107 dla Rockets, sprawy w swoje ręce wziął Leonard:

Kawhi w tym meczu był świetny – trafił 12 z 18 rzutów z gry (4/5 za trzy), miał 11/11 z linii rzutów wolnych, co złożyło się na 39 punktów. Do tego dodał 6 zbiórek, 5 asyst,2 bloki i przechwyt, miał tylko jedną stratę. W czwartej kwarcie ograł Hardena 17:4.

Rzut na zwycięstwo był jego drugim w marcu – kilka dni wcześniej trafił przecież w ostatnich sekundach na 100:99 z Indiana Pacers. Teraz zdobył ponad 30 punktów w czwartym kolejnym meczu, a jego średnie z tej krótkiej serii to 32,0 punktu, 9,0 zbiórki, 4,3 asysty, 4,0 przechwytu i ledwie 1,3 straty.

Sprawdź – w takich butach gra właśnie Kawhi Leonard >>

Niektórzy nie mają wątpliwości i jeśli Leonard utrzyma taką formę na finiszu sezonu, a Spurs (49-13) skutecznie powalczą z Golden State Warriors (52-11) o pierwsze miejsce przed play-off, to głosowanie na MVP będzie szalenie ciekawe:

Trybunał BAT opublikował kolejny wyrok przeciwko Stelmetowi. Z informacji FIBA wynika, że klub z Zielonej Góry jest winien litewskiemu strzelcowi ok. 40 tysięcy euro oraz musi pokryć koszty postępowań w wysokości dalszych 12 tysięcy euro.
22 / 11 / 2019 13:53

Portland zwolnili właśnie Pau Gasola, który po operacji lewej stopy nie był w stanie wrócić do gry. Wszystko wskazuje na to, że będzie to koniec jego niezwykłej kariery. Hiszpan to jeden z najwybitniejszych koszykarzy w historii światowej koszykówki.
21 / 11 / 2019 15:57
Obrona i organizacja gry Jazz w sezonie regularnym imponują, ale wielkich sukcesów z tego raczej nie będzie. Era dominujących centrów minęła bezpowrotnie. Nadszedł czas masy rzutów trzypunktowych i small ballu. Utah Jazz jest jednak zbudowane trochę na przekór dzisiejszym trendom. Czy mają szansę zdobyć mistrzostwo w tym składzie?
21 / 11 / 2019 10:22
Gościem Kamila Chanasa jest Mihailo Uvalin, mistrz Polski i dwukrotnie najlepszy trener PLK, który w ostatnich latach prowadził Stelmet Zielona Góra, Polpak Świecie, Kinga Szczecin i Śląsk Wrocław. Mnóstwo niezwykłych historii z ostatnich lat w polskiej koszykówce!

Choć zespół z Bandirmy tak mocny jak przed rokiem nie jest, to w starciu z Anwilem wciąż będzie faworytem. Patrząc na sytuację w tabeli, to spotkanie może być bardzo ważne w kontekście walki o miejsca 3. i 4 w grupie Ligi Mistrzów.
Już we wtorek podwójne emocje z koszykarską Ligą Mistrzów – najpierw Anwil zagra na wyjeździe z Bandirmą, a następnie Polski Cukier zmierzy się z (także tureckim) zespołem z Ankary. W niedzielę szlagier w NBA – Houston Rockets – Dallas Mavericks.