Niesamowity Kevin Durant – MVP finałów 2018

Share on facebook
Share on twitter

Nie było obrońcy, który potrafiłby go zatrzymać. Kevin Durant skończył meczem z triple double i został wybrany najlepszym graczem rywalizacji z Cavaliers. To jego drugi taki tytuł z rzędu.

Kevin Durant wygrał nagrodę MVP finałów drugi raz z rzędu / fot. wikimedia

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>

Steph Curry także trafiał jak natchniony, ale to Kevin Durant znów był graczem, na którego Cavs nie mieli odpowiedzi. Trafiał bez względu na to, jak blisko był przy nim obrońca i pokazał też wszechstronność, potwierdzając, że jest również bardzo dobrym obrońcą.

W decydującym spotkaniu numer 4, KD zaliczył triple double z 20 punktami, 12 zbiórkami i 10 asystami, miał też 3 bloki. Te finały wszyscy zapamiętają też z jego genialnego występu w trzecim meczu, gdy zdobył aż 43 punkty na rewelacyjnej skuteczności, trafiając przy tym w ostatniej minucie trójkę na zwycięstwo w spotkaniu, a tak naprawdę w całej serii finałowej.

W całym finale Durant notował rewelacyjne średnie na poziomie 28.7 punktu, 10.7 zbiórki i 7.5 asysty. Decyzja o przyznaniu mu nagrody nie była jednogłośna, jak podaje ESPN, sędziowie rozważali też kandydaturę Curry’ego, ale w głosowaniu było 7:4 dla Duranta. Naszym zdaniem – zasłużenie!

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi