Niesamowity Kevin Durant – trafiał, jak na grze komputerowej

Share on facebook
Share on twitter

Rekord kariery i wielki mecz wybitnego strzelca. Kevin Durant zdobył aż 43 punkty, trafiając rewelacyjne 15/23 z gry i poprowadził Warriors do trzeciej z rzędu wygranej nad Cleveland Cavaliers. To mógł być występ na miarę nagrody MVP finałów.

Kevin Durant / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>

Warriors potrzebowali go chyba najbardziej w tym playoff, bo wyraźnie nie szło innym wielkim strzelcom – Stephenowi Curry’emu i Klayowi Thompsonowi. Kevin Durant pokazał, że gdy jest w wielkiej formie, nie potrzebuje skomplikowanych zagrywek całego zespołu – w izolacjach bezlitośnie trafiał ponad rękami obrońców, wykorzystując swój niezwykły zasięg. Po jego wielkich rzutach Warriors wygrali także spotkanie nr 3 (relacja >>).

W całym meczu zdobył 43 punkty, to jego rekord kariery w playoff. Trafił doskonałe 15/23 z gry, w tym aż 6/9 z dystansu. Do tego miał 13 zbiórek i 7 asyst – swoją grą w środową noc przyćmił nawet wyczyny LeBrona Jamesa.

I jeszcze ten wielki rzut na koniec, którym przypomniał finały z ubiegłego roku. Cavs byli naprawdę blisko – przegrywali 100:103. Wtedy Durant jeszcze jedną trójką z 8 metrów, mimo asysty obrony, uciszył widownię i przesądził o wyniku meczu. Najprawdopodobniej także definitywnie o losach tych finałów.

– To nie był taki sam rzut, jak rok temu. Teraz było nawet jeszcze o metr lub więcej dalej. Kevin dziś znów okazał się prawdziwym zabójcą – mówił po meczu LeBron James.

Po trzech spotkaniach KD ma na koncie średnią zdobycz aż 31.6 pkt. na mecz! Zobaczcie, jak trafiał tym razem:

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>
NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.