Nieśmiertelny Vince Carter – chce zagrać jeszcze sezon!

Share on facebook
Share on twitter

Wiek to tylko cyfry. Legendarny Vince Carter wciąż rusza się świetnie, choć ma 42 lata i w barwach Hawks gra swój 21. sezon w NBA. Przyznał właśnie, że wcale nie ma zamiaru kończyć kariery.

Vince Carter / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Vince Carter rozgrywa właśnie swój 21. sezon na parkietach NBA. Od momentu wejścia do ligi stał się gwiazdą Toronto Raptors, potem wraz z Jasonem Kiddem liderował New Jersey Nets. Później grał także w Orlando, Phoenix i Dallas, był w Memphis i Sacramento, a przed obecnym sezonem związał się z Atlanta Hawks.

Pomimo 42 lat, wciąż jest w stanie dać wartościowe minuty z ławki. Dla Hawks zdobywa średnio 7,1 punktu w niecałe 17 minut gry. Trafia 41% rzutów za 3 punkty.

W ostatnim wywiadzie dla ESPN powiedział, że jeśli będzie zainteresowanie ze strony klubów NBA jego osobą, to chce rozegrać jeszcze jeden sezon w NBA. Tegoroczna postawa świadczy o tym, że to zainteresowanie raczej powinno się pojawić. Póki będzie trafiał >40% za 3, to będzie wartościowym graczem z ławki, nie mówiąc o roli mentora czy magnesu dla kibiców.

GS
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi