Niespodzianka w Gdyni – Arka ogrywa Stal!

Share on facebook
Share on twitter
Arka była lepiej przygotowana fizycznie i miała pomysł na rywala. Gdynianie zasłużenie pokonali Arged BMSlam Stal 74:64. Zespół z Ostrowa grał bardzo źle w ataku, a James Florence zaliczył wręcz tragiczny występ.
Przemysław Frasunkiewicz i jego zespół / fot. Asseco Arka Gdynia

Zarejestruj się w Premium, graj w Fantasy Ligę i typery! >>

Stal zaczęła mecz z lepszą energią niż pokazywała we Włocławku, grając szybko i zdecydowanie prowadziła 12:6. Jej atak po paru minutach jednak niemal zupełnie się zatrzymał, głównie przez słabą postawę prowadzącego grę Jamesa Florence’a, który zamiast celnych rzutów, zbierał kolejne straty (podobnie zresztą jak Taureen Green).

Arka stopniowo dochodziła do głosu – drużynę dobrze prowadził niezniszczalny Krzysztof Szubarga, a różnicę w ataku robił Przemysław Żołnierewicz. Skrzydłowy Arki atletyzmem przewyższał rywali, którzy na jego tle wyglądali na jeszcze bardziej podstarzałych niż w rzeczywistości.

Gdynianie wyszli na prowadzenie 29:27 i przede wszystkim byli skuteczni w obronie przeciwko Florence’owi. Choć sami bardzo pudłowali z dystansu, do przerwy prowadzili 38:36.

Po przerwie serią kilku udanych akcji nieco zaskoczył Victor Rudd i wydawało się, że Stal może odjechać (prowadziła 50:41), ale zryw był bardzo krótkotrwały. Arka zaczęła trafiać trójki, nie do zatrzymania znów był Żołnierewicz (20/5/5 w meczu) i mimo niewykorzystywanych okazji do kontr, to gospodarze przejęli inicjatywę.

W połowie 4. kwarty Arka prowadziła 63:58, a fatalnie grający Florence (2 pkt,, 1/14 z gry, 5 strat) powędrował na ławkę. Arka miała długo problem z wykorzystaniem kolejnych nadarzających się okazji, ale w końcu dwa trudne, ważne rzuty trafił Bartłomiej Wołoszyn, a baaardzo szczęśliwa trójka wpadła „Szubiemu” (wideo poniżej). Na minutę przed końcem było 70:63 i Arka już tego nie wypuściła.

Stal do końca podejmowała złe decyzje, nie wpadały rzuty spod kosza, a nawet wolne. To jej drugi bardzo nieudany mecz w sezonie. Wygrana lepszych fizycznie, grających z pomysłem gdynian, w pełni zasłużona.

Statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!