Niespodzianka w Gdyni – Arka ogrywa Stal!

Arka była lepiej przygotowana fizycznie i miała pomysł na rywala. Gdynianie zasłużenie pokonali Arged BMSlam Stal 74:64. Zespół z Ostrowa grał bardzo źle w ataku, a James Florence zaliczył wręcz tragiczny występ.
Przemysław Frasunkiewicz i jego zespół / fot. Asseco Arka Gdynia

Zarejestruj się w Premium, graj w Fantasy Ligę i typery! >>

Stal zaczęła mecz z lepszą energią niż pokazywała we Włocławku, grając szybko i zdecydowanie prowadziła 12:6. Jej atak po paru minutach jednak niemal zupełnie się zatrzymał, głównie przez słabą postawę prowadzącego grę Jamesa Florence’a, który zamiast celnych rzutów, zbierał kolejne straty (podobnie zresztą jak Taureen Green).

Arka stopniowo dochodziła do głosu – drużynę dobrze prowadził niezniszczalny Krzysztof Szubarga, a różnicę w ataku robił Przemysław Żołnierewicz. Skrzydłowy Arki atletyzmem przewyższał rywali, którzy na jego tle wyglądali na jeszcze bardziej podstarzałych niż w rzeczywistości.

Gdynianie wyszli na prowadzenie 29:27 i przede wszystkim byli skuteczni w obronie przeciwko Florence’owi. Choć sami bardzo pudłowali z dystansu, do przerwy prowadzili 38:36.

Po przerwie serią kilku udanych akcji nieco zaskoczył Victor Rudd i wydawało się, że Stal może odjechać (prowadziła 50:41), ale zryw był bardzo krótkotrwały. Arka zaczęła trafiać trójki, nie do zatrzymania znów był Żołnierewicz (20/5/5 w meczu) i mimo niewykorzystywanych okazji do kontr, to gospodarze przejęli inicjatywę.

W połowie 4. kwarty Arka prowadziła 63:58, a fatalnie grający Florence (2 pkt,, 1/14 z gry, 5 strat) powędrował na ławkę. Arka miała długo problem z wykorzystaniem kolejnych nadarzających się okazji, ale w końcu dwa trudne, ważne rzuty trafił Bartłomiej Wołoszyn, a baaardzo szczęśliwa trójka wpadła „Szubiemu” (wideo poniżej). Na minutę przed końcem było 70:63 i Arka już tego nie wypuściła.

Stal do końca podejmowała złe decyzje, nie wpadały rzuty spod kosza, a nawet wolne. To jej drugi bardzo nieudany mecz w sezonie. Wygrana lepszych fizycznie, grających z pomysłem gdynian, w pełni zasłużona.

Statystyki z meczu TUTAJ >>

Po zwycięstwie pierwszego dnia rozgrywek European North Basketball League z gospodarzami – łotewskim BK Valmiera, tym razem Anwil pokonał estoński Tartu Ulikool Maks & Morits 81:63. Rywal nie był specjalnie mocny, większą szansę gry mogli dostać także rezerwowi.
20 / 10 / 2021 19:31
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
19 / 10 / 2021 23:36

Nie tak początek swojej przygody w Los Angeles wyobrażał sobie Russell Westbrook. Rozgrywający zawiódł na całej linii, a jego Lakers przegrali na otwarcie 114:121 z Golden State Warriors. Bohaterem zwycięzców oczywiście Stephen Curry, który sezon zaczął od triple-double. Nie pomogła dobra forma LeBrona Jamesa.
20 / 10 / 2021 9:31
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jak wygląda pre-season NBA? Jak budowano składy drużyn tego lata? Rafał Juć, skaut Denver Nuggets i ekspert telewizyjny to idealny gość, aby wyjaśniać detale przed startem najlepszej ligi świata. W studiu z Kamilem i Rafałem jest także Adrian Mroczek – Truskowski, nie brakuje więc ciekawych analiz taktycznych!
15 / 10 / 2021 11:46
W piątek w nocy po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć Russella Westbrooka w akcji razem z LeBronem Jamesem, lecz nie był to do końca miły widok. Gwiazdy Lakers muszą zrzucić rdzę – w przeciwieństwie do m.in. Stephena Curryego, który poprowadził Warriors do zwycięstwa 121:114.
9 / 10 / 2021 11:48
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Trudne początki, ale z czasem rosnąca dominacja, a w drugiej połowie – nie bez problemów, ale jednak kontrola nad spotkaniem. Legia Warszawa doskonale zaczęła swoją przygodę w nowym sezonie FIBA Europe Cup, wygrywając na wyjeździe z CSM Oradeą 76:66!