Niespodzianka w Ostrowie – Stal lepsza od Arki

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
Paulius Dambrauskas / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Wzmocniona 2 nowymi Amerykanami, Arka wyglądała przed meczem na murowanego faworyta, ale Stal od początku pokazywała, że ma odmienne zdanie. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 7:2, m.in. po kilku udanych zagraniach Darnella Jacksona.

Gdynianie szybko odzyskali jednak inicjatywę. W ataku imponował klasą Josh Bostic, który już do przerwy miał na koncie 15 punktów. Arka dominowała fizycznie, a Stali trochę brakowało talentu w ataku. Po 10 minutach było 21:12 dla gości.

Dominacja okazała się jednak krótkotrwała. Drużynę z Ostrowa pociągnął Jay Threat (10 asyst w meczu), bardzo dobrą zmianę dał także Szymon Ryżek. Korzyść gospodarzom dawało spowalnianie gry i Stal stopniowo odrabiała straty. Dzięki doskonałemu Bosticowi Arka prowadziła jeszcze do przerwy, ale już tylko 36:32.

Po przerwie niemoc Arki w ataku narastała (ale doceńmy też obronę gospodarzy), a Stal – mimo słabiutkiej skuteczności – odrobiła resztę strat. Po świetnym momencie i 2 celnych trójkach z rzędu Filipa Dylewicza było już 47:41 dla ostrowian!

Mecz zrobił się bardzo wyrównany, prowadzenie co chwilę prowadziło z rąk do rąk. W połowie 4. kwarty był remis 59:59. Po kilkuminutowej niemocy z obu stron, Stal dwukrotnie potrafiła wreszcie znaleźć pod samym koszem, zupełnie wcześniej niewidocznego, Nikolę Jevtocia i na minutę przed końcem było 63:60 dla gospodarzy.

Po trafieniu Dariusza Wyki, Arka miała jeszcze wielką szansę na wygranie tego meczu, ale w ostatnim posiadaniu – pod presją twardej obrony Stali – nie potrafiła już nawet oddać rzutu.

Zasłużona wygrana gospodarzy, która mogła być nawet spokojniejsza, gdyby lepiej trafiali oni rzuty wolne. Arka nadal jest w kryzysie, świetny Josh Bostic (24 pkt.) i solidny Krzysztof Szubarga to za mało, aby wygrywać mecze. Atak gdynian od dłuższego czasu wygląda bardzo źle.

Klub z Włocławka poinformował oficjalnie o rozwiązaniu kontraktu z Jakubem Karolakiem, który miał obowiązywać na przyszły sezon 2020/21. Jednocześnie Anwil nie wyklucza, że wróci do rozmów z zawodnikiem i na nowo tę umowę podpisze.
4 / 04 / 2020 12:12

Świetny zestaw gości najnowszego odcinka podcastu Kamila Chanasa. Gospodarz rozmawia z Maciejem Wiśniewskim, prezesem Polskiego Cukru Toruń, komentatorem Wojciechem Michałowiczem oraz Adamem Waczyńskim, jednym z najlepszych polskich koszykarzy.

Phoenix Suns w sezonie 1992/93 awansowali do Finałów NBA, na ostatnim etapie play-offów na zachodzie pokonując Seattle SuperSonics. I choć do wyłonienia zwycięzcy koniecznych okazało się aż siedem spotkań, to tym kluczowym był niezwykle wyrównany mecz nr 5, w którym Charles Barkley zaliczył imponujące triple-double.
29 / 03 / 2020 10:17
Piotr Niedźwiedzki został wybrany przez trenerów najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) pierwszej ligi sezonu 2019/2020. Szkoleniowcy docenili też pracę trenera Górnika Trans.eu Wałbrzych Łukasza Grudniewskiego. Największą niespodzianką in plus była postawa Elektrobud-Investment ZB Pruszków.
3 / 04 / 2020 20:04
23 / 03 / 2020 12:34