Niespodzianka w Pruszkowie – Znicz ogrywa Miasto Szkła

Świetna czwarta kwarta wygrana 23:10 przez Elektrobud-Investment ZB pozwoliła zespołowi z Pruszkowa sprawić niespodziankę i pokonać Miasto Szkła Krosno 67:65. 20 punktów zdobył January Sobczak.
January Sobczak, Znicz
January Sobczak/fot. Miasto Pruszków

Zespół z Krosna rozpoczął sezon od bilansu 3-1 i był faworytem w starciu z Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do czwartej kwarty, w której gospodarze z Mazowsza zaskoczyli rywali.

Niezawodny wtedy był January Sobczak, który w całym spotkaniu zdobył 20 punktów (8/22 z gry) i rozdał 4 asysty. Sporą pomoc w ataku otrzymał także od Mateusza Szczypińskiego (12 punktów) i w konsekwencji zespół z Pruszkowa wygrał ostatnie 10 minut 23:10 i cały mecz 67:65.

Po stronie gości z Krosna 17 oczek uzbierał Paweł Śpica, 13 punktów dołożył Alan Czujkowski, a 11 Dariusz Oczkowicz. W tym spotkaniu nie wystąpił jeden z liderów Miasta Szkła, Marcin Dymała.

Elektrobud-Investment ZB ma w tym momencie bilans 3-4 i w następnej kolejce pojedzie do Opola na mecz z Weegree AZS Politechniką. Krośnianie z kolei wygrali 3 z 5 spotkań, a kolejnym ich rywalem będzie Timeout Polonia 1912 Leszno.