Nieudany występ Sochana, Jazz przerwali serię porażek

Po serii kilku dobrych spotkań Jeremy Sochan zaliczył fatalny występ przeciwko Utah Jazz. Polski skrzydłowy zdobył tylko jeden punkt, pudłując wszystkie pięć rzutów z gry, a jego San Antonio Spurs ulegli na wyjeździe Utah Jazz 109:128.
Daniel Dunn-USA TODAY Sports/Sipa USA

Przystępując do niedzielnej rywalizacji, Utah Jazz mieli na koncie pięć porażek z rzędu. Ich kolejnym rywalem byli San Antonio Spurs, którzy w obecnym sezonie są idealnym przeciwnikiem do przerywania takich serii.

Już początek meczu pokazał różnicę klas pomiędzy zespołami, kiedy to podopieczni Willa Hardy’ego po zaledwie kilku minutach zbudowali kilkunastopunktową przewagę. Po pierwszej kwarcie Spurs przegrywali różnicą czternastu “oczek”, a w drugiej odsłonie ta strata wzrosła do dwudziestu czterech punktów.

W drugiej połowie spotkanie stało się nieco bardziej wyrównane, a goście zdołali nawet nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ostatecznie przegrywając 109:128. W barwach gospodarzy najlepszym zawodnikiem był Lauri Markkanen (26pkt/7zb/4as/2prz), a Jordan Clarkson (22pkt/10as) i Collin Sexton (16pkt/10as/4prz) zanotowali po dziesięć asyst. Z kolei w ekipie Spurs wyróżniali się Devin Vassell (27pkt/9zb/5as/3blk) oraz Victor Wembanyama (22pkt/10zb/5blk).

Niestety, zdecydowanie słabszy występ zaliczył Jeremy Sochan. Polski skrzydłowy spędził na parkiecie 29 minut, notując w tym czasie zaledwie 1 punkt, 4 zbiórki, 3 asysty, 1 przechwyt oraz 1 blok. 20-latek spudłował wszystkie pięć rzutów z gry, a także trafił 1 z 2 osobistych.

Pozostałe mecze

• Podczas piątkowego meczu Atlanty Hawks kontuzji lewej ręki doznał Trae Young. Wczoraj rozgrywający przeszedł rezonans magnetyczny, który wykazał naderwanie więzadła pobocznego promieniowego w piątym palcu lewej ręki. 25-latka czeka przynajmniej 4-tygodniowa przerwa od gry.
  • Indiana Pacers pokonała na własnym parkiecie Dallas Mavericks aż 133:111. Dla przyjezdnych oznacza to przerwanie serii siedmiu zwycięstw z rzędu.
  • Piątą kolejną wygraną zanotowała natomiast Oklahoma City Thunder. Grzmoty powróciły z 15-punktowego deficytu i pokonały na wyjeździe Houston Rockets 123:110. Dziewiętnaście “oczek” w IV kwarcie rzucił Chet Holmgren.
  • Chet Holmgren został pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który w jednym sezonie zanotował 150+ bloków, 150+ asyst oraz 100+ bloków. To jego debiutancki sezon na parkietach ligi.
  • Sacramento Kings rozbili na wyjeździe Los Angeles Clippers 123:107, a Domantas Sabonis (17pkt/15zb/12as/3prz) zanotował 20. triple-double w sezonie.
  • LeBron James jest zaledwie 74 punkty od przekroczenia magicznej bariery 40.000 “oczek” w NBA.

Komplet wyników minionej nocy:

Philadelphia 76ersMilwaukee Bucks 98:119 (21:35, 27:34, 34:26, 16:24)

Tyrese Maxey 24pkt/3zb/7as/3przGiannis Antetokounmpo 30pkt/12zb/9as

Phoenix Suns — Los Angeles Lakers 123:113 (45:28, 27:35, 23:27, 28:23)

Jusuf Nurkic 18pkt/22zb/7asLeBron James 28pkt/7zb/12as/2prz

Indiana PacersDallas Mavericks 133:111 (32:32, 35:28, 33:31, 33:20)

Myles Turner 33pkt/8zbLuka Doncic 33pkt/6zb/6as/2blk

Washington WizardsCleveland Cavaliers 105:114 (31:27, 23:28, 26:32, 25:27)

Jordan Poole 31pkt/5zb/5asJarrett Allen 22pkt/12zb/5as

Golden State WarriorsDenver Nuggets 103:119 (36:30, 25:31, 26:30, 16:28)

Jonathan Kuminga 19pkt/6zb/3asNikola Jokic 32pkt/16zb/16as/4prz

New Orleans PelicansChicago Bulls 106:114 (21:28, 39:29, 22:24, 24:33)

Zion Williamson 19pkt/8zb/11as/2blkNikola Vucevic 22pkt/13zb/3as

Houston RocketsOklahoma City Thunder 110:123 (34:31, 28:26, 21:30, 27:36)

Jabari Smith Jr 20pkt/17zb/4asShai Gilgeous-Alexander 36pkt/5zb/7as/3prz

Atlanta Hawks — Orlando Magic 109:92 (19:22, 26:29, 38:19, 26:22)

Dejounte Murray 25pkt/9zb/11as/2przFranz Wagner 19pkt/8zb/5as

Utah JazzSan Antonio Spurs 128:109 (32:18, 31:21, 30:35, 35:35)

Lauri Markkanen 26pkt/7zb/4as/2przDevin Vassell 27pkt/9zb/5as/3blk

Portland Trail BlazersCharlotte Hornets 80:93 (18:24, 16:23, 25:23, 21:23)

Deandre Ayton 26pkt/19zbNick Richards 21pkt/10zb/2prz/3blk

Los Angeles ClippersSacramento Kings 107:123 (28:25, 23:33, 29:31, 27:34)

Kawhi Leonard 20pkt/8zb/3as/4przDe’Aaron Fox 33pkt/6zb/7as/3prz

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38