Nowe miejsce, nowy Marcel – świetne początki w Stelmecie

Share on facebook
Share on twitter
Bardzo dobry występ Marcela Ponitki w wygranym meczu z Awtodorem Saratov został doceniony przez rosyjską ligę VTB wyborem do najlepszej piątki tygodnia. To może być przełomowy sezon dla gracza Stelmetu Enei BC Zielona Góra.
Marcel Ponitka / fot. VTB

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W niedziele zespołowi prowadzonemu przez Żana Tabaka udało się sprawić niespodziankę i wygrać w Saratowie z Awtodorem 89:86. Najlepszym zawodnikiem Stelmetu Enei BC był 22-letni Marcel Ponitka, który w drugiej kwarcie w pojedynkę ciągnął zespół z Zielonej Góry.

Marcel ostatecznie skończył to spotkanie z 21 punktami na koncie, 4 zbiórkami i asystą. Trafił 4 z 5 rzutów z dystansu i to właśnie celnymi trójkami zaimponował najbardziej. W przeszłości z jego rzutem bywało przecież różnie, a jak do tej pory w sezonie (5 meczów) trafił 10 z 18 prób zza łuku – aż 56%.

Bardzo dobra gra Ponitki, który poprowadził Stelmet do zwycięstwa, została także zauważona przez ligę. Został wybrany do najlepszej piątki ligi VTB drugiego tygodnia obok takich graczy jak Errick McCollum, czy Jeremy Evans.

Już pierwsze mecze zespołu z Zielonej Góry pokazały, że Ponitka otrzyma w Stelmecie zdecydowanie większą rolę niż w Arce w poprzednim sezonie. Bardzo często to on jest odpowiedzialny za grę na koźle, nawet jeśli na parkiecie jest Łukasz Koszarek.

Trener Żan Tabak z pewnością liczy, że zawodnik zrobi spory postęp w ataku, a konkretnie w grze 1 na 1, kreowaniu partnerów, czy właśnie we wspomnianym rzucaniu. Natłok meczów jaki w tym sezonie czeka Stelmet, akurat dla Ponitki może okazać się idealną okazją do poprawiania swoich umiejętności i nabrania potrzebnego w tym wieku ogrania na najwyższym poziomie. To może być przełomowy sezon w karierze 22-latka.

Zielonogórzanie już w piątek zagrają kolejne spotkanie – tym razem przeciwnikiem będzie Polski Cukier Toruń. Na Marcela z pewnością w tym pojedynku będą czekały odpowiedzialne zadania w defensywie, czyli krycie Chrisa Wrighta i Keitha Hornsby’ego. Mecz rozpocznie się o 17:30, transmisja w Polsat Sport News.

GS

POLECANE