O włos od sensacji – Siarka zadziwiła w sześciu

Share on facebook
Share on twitter

Asseco Gdynia z najwyższym trudem uratowało w niedzielę wygraną 82:78 z najsłabszą drużyną ligi na własnym parkiecie. Dzielni goście, grając w szóstkę, walczyli do samego końca.

(fot. Tomasz Fijałkowski, fiolek.art.pl)
(fot. Tomasz Fijałkowski, fiolek.art.pl)

NBA, PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

Czterej Polacy: Grzegorz Małecki, Krzysztof Jakóbczyk, Tomasz Wojdyła i (udanie debiutujący) Jan Grzeliński oraz dwóch cudzoziemców: Alex Welsh i Zane Knowles, to wszyscy zawodnicy, którymi w niedzielę dysponował na boisku trener Siarki Zbigniew Pyszniak. A i tak ta rekordowo skromna ekipa była o krok od sprawienia dużej niespodzianki.

Tarnobrzeżanie mieli już 7 oczek przewagi, potem prowadzili do przerwy 41:38, a w drugiej połowie zdołali raz jeszcze się podnieść, w kilka minut odrabiając 14-punktową stratę. Remisowali jeszcze na minutę przed końcem meczu. Po kluczowych punktach Mikołaja Witlińskiego nieznacznie przegrali, ale ich gra wyglądała wcale nie gorzej, niż z udziałem – zwykle najważniejszych w Siarce – Brandona Browna i Travisa Releforda.

Czemu zabrakło Amerykanów? Według naszych informacji, nie ma co doszukiwać się teorii spiskowych. Releford miał po prostu pecha – w środę wbił sobie szkło w nogę. W czwartek przeszedł drobny zabieg i deklaruje gotowość do gry w najbliższy weekend. Brown w czwartek i piątek narzekał na ból pleców – przed meczem stwierdził, że nie jest w stanie zagrać. Mogło to wywołać pewną irytację trenera Pyszniaka. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma tematu pozaboiskowego w tym momencie, kwestii kontraktowych czy skarg na finanse.

Po niedzielnej wygranej Startu, Siarka jest już sama na dole tabeli jako jedyny zespół z zaledwie dwoma zwycięstwami. Z tym przedziwnym zespołem czasem jest „im gorzej, tym lepiej”. W siedmiu udawało mu się już wygrywać w Szczecinie I Kutnie. Jednak aby jakimś cudem uratować ekstraklasę, potrzebuje do gry znacznie więcej zawodników.

TS

NBA, PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51