PRAISE THE WEAR

Obie Trotter – weteran wraca do Torunia

Obie Trotter – weteran wraca do Torunia

Zadomowiony już w Polsce, bardzo doświadczony rozgrywający, Obie Trotter, poprowadzi grę Polskiego Cukru Toruń w nadchodzącym sezonie. Ameryknin w minionych rozgrywkach, w barwach HydroTrucka Radom, notował średnio 14,6 punktu i 5,8 asysty.
Obie Trotter / fot. Tomasz Fijałkowski, fiolek.art.pl

PZBUK – kursy i transmisje meczów NBA! >>

Obie Trotter (36 lat, 188 cm) ma za sobą już 4 (niepełne) sezony w PLK. Najpierw sięgnął po niego Polski Cukier Toruń, a skład z Trotterem i Kyle Weaverem doszedł do finału ligi. Potem Amerykanin z węgierskim paszportem grał także w Treflu Sopot, a 2 ostatnie lata spędził w Radomiu. Wcześniej w karierze zaliczył m.in. ligę węgierską, VTB, włoską oraz grecką. 

Mimo upływających lat Trotter w poprzednim sezonie był jednym z wyróżniających się rozgrywających na parkietach PLK. Amerykanin był liderem HydroTrucka, notował średnio 14,6 punktu (45,3% za 3 punkty), 5,8 asysty, 4,1 zbiórki i 2,4 przechwytu.

Obie wyraźnie w Polsce się już zadomowił, dlatego tego lata był już łączony z klubami PLK (m.in. z Kingiem Szczecin). Ostatecznie, jak donosi Gazeta Pomorska, Trotter ma wrócić do Torunia i być pierwszą jedynką Polskiego Cukru w nadchodzącym sezonie.

Torunianie w końcu ruszyli z kompletowaniem drużyny. Na dniach (lub w ciągu najbliższych godzin) ogłoszony ma być także nowy szkoleniowiec – prawdopodobnie będzie nim dotychczasowy asystent Jarosław Zawadka

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.