Obiecujący Adrian Bogucki – widać postępy!

W meczu przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wlkp., w 23 minuty na parkiecie, zaliczył pokaźne double double – 14 punktów i 15 zbiórek. Adrian Bogucki notuje bardzo obiecujący start sezonu, w którym jest czołowym zawodnikiem HydroTrucka Radom.
Adrian Bogucki / fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl

W poprzednim sezonie Adrian Bogucki (20 lat, 215 cm.) w PLK dopiero debiutował. Widać było brak ogrania i różnicę w fizyczności między nim, a rywalami. Nie udało mu się wywalczyć zaufania u trenera Mariusza Niedbalskiego w Krośnie, a po przenosinach do Radomia jego minuty wcale nie wzrosły.

Drugi sezon w PLK rozpoczął jednak od bardzo udanych występów. W ostatnim spotkaniu przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wlkp., wygranym 80:74 (więcej TUTAJ>>) zanotował pokaźne double double – 14 punktów i 15 zbiórek. W pierwszych dwóch kolejkach zdobywał odpowiednio 12 (przeciwko Śląskowi) i 9 punktów (przeciwko Startowi).

Mimo tego, że HydroTruck wygrał tylko jeden mecz z trzech, to w żadnym z nich radomianie z Boguckim na parkiecie nie byli na minusie. Udane występy przekładają się na hierarchię w zespole, gdzie Adrian powoli wygryza z dużych minut Efe Odigie, czyli niskiego środkowego, któremu w wielu pojedynkach wyraźnie brakuje odpowiedniego wzrostu.

Mierzący 215 centymetrów Bogucki jest coraz skuteczniejszy blisko obręczy. W trzech meczach trafił 15 z 21 rzutów za 2 punkty, czyli 71,4%. Idąc w lewo praktycznie zawsze kończy akcje punktami, ale także pokazał kilka razy, że dysponuje rzutem z 3-4 metrów. Coraz lepiej także porusza się w obronie – jego największą zmorą niegdyś były faule, póki co tylko w meczu ze Startem był zagrożony wypadnięciem z gry (4 przewinienia).

To co wciąż wymaga poprawy to szeroko pojęta orientacja na boisku. Kiedy Adrian dostanie już piłkę bliżej kosza, zbyt często daje się złapać w podwojenie, czy po prostu traci piłkę na rzecz pomagającego obrońcy, który wybija mu ją z kozła, czy z rąk. Wykluczenie strat, których miał aż 5 przeciwko Stali, powinno być jego kolejnym krokiem do przodu.

W następnej kolejce radomianie pojadą do Torunia (20.10), a więc będzie to okazja bardzo dobra okazja do weryfikacji umiejętności Boguckiego, które poszły zauważalnie w górę, dzięki doświadczeniu zdobytemu przez ostatni rok oraz intensywnej pracy w te wakacje.