Obiecujący Riley LaChance – dostanie szansę w Gliwicach

Share on facebook
Share on twitter

Młody amerykański obwodowy po dobrej uczelni Valderbilt został nowym graczem GTK. Zawodnik może grać jako rozgrywający oraz rzucający obrońca, dysponuje bardzo dobrym rzutem.

Riley LaChance / fot. Vanderbilt University

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Pierwszym zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, który zasili szeregi GTK jest Riley LaChance – poinformował we wtorek rano klub z Gliwic. Jest to jednocześnie drugi z nowych cudzoziemców w zespole Pawła Turkiewicza. Kilka dni temu GTK związało się z reprezentantem Estonii, Tanelem Kurbasem (więcej na ten temat>>).

Amerykanin (22 lata, 188 cm) zagrał 4 pełne sezony w NCAA, będzie to dla niego debiut w Europie. W ostatnim roku gry w Vanderbilt zawodnik średnio notował: 14.1 punktu, 3.2 zbiórki, 3.2 asysty i 0.5 przechwytu w ciągu 32 minut gry. Trafiał 45.7% rzutów z gry, w tym dobre 41.8% rzutów za 3 punkty.

– Uważam, że mój styl gry pasuje do polskiej ligi. Moją silną stroną jest rzut oraz kreowanie pozycji dla innych zawodników. Czuję się komfortowo grając na pozycji rozgrywającego i rzucającego obrońcy. W ataku lubię grać pick and rolle. W ten sposób grałem na uczelni i wierzę w to, że będę potrafił to robić także na poziomie zawodowym. Potrafię grać mądrze i moją charakterystyczną cechą jest to, że lubię ciężko pracować na treningach – mówi o swojej grze LaChance, cytowany przez oficjalną stronę klubu z Gliwic.

GTK w ostatnich dniach informowało również o przedłużeniu współpracy z Kacprem Radwańskim i uzupełnieniu składu Dawidem Słupińskim (więcej TUTAJ>>).

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE