Trzy oblicza spokojnego gościa (recenzja książki)

Share on facebook
Share on twitter

„Stephen Curry. Potrójne oblicze” – to zapis kariery jednego z najwybitniejszych zawodników współczesnej NBA. Fajnego chłopaka, który bije rekordy na boisku, ale ma rekordowo zwyczajne życie.

Kup książkę i wygraj szwajcarski zegarek marki TISSOT!>>

Przy okazji wydania biografii Stepha Curry’ego (29 lat) pojawiły się pytania o sensowność pisania książek o relatywnie młodych, wciąż aktywnych graczach. Ale nie powinno stanowić to problemu, skoro półki w księgarniach uginają się od biografii piłkarzy, tenisistów czy aktywnych kierowców Formuły 1. Skoro może być Kamil Glik, to zdecydowanie może być też Stephen Curry… Tym bardziej, że gwiazdor Golden State sporym dorobkiem zasłużył na honory – ma mistrzostwa NBA, nagrody MVP czy tytuły króla strzelców.

Większym problemem dla autora – bo przecież nie zarzutem do wybitnego zawodnika – jest ta słynna, rekordowa jak na NBA, zwyczajność Curry’ego. Normalny, ułożony chłopak, posiadający rodzinę, syn byłego znanego koszykarza. Ciężko trenujący, rozsądnie wydający pieniądze, denerwujący się na boisku średnio raz na kilkadziesiąt meczów.

Książka Marcusa Thompsona oczywiście obfituje w mniej znane szczegóły – opisuje młodość Stepha, jego metody treningowe, życie prywatne, uczucia po mniej udanych meczach i zmagania z kontuzjami. Ale mimo sporej liczby informacji, nie zawiera niczego zaskakującego dla bardziej wytrawnego fana NBA. To prostu napisany dość potoczystym językiem, chronologiczny zapis wydarzeń w życiu wielkiego zawodnika i dobrego chłopaka.

Jeśli na co dzień interesujesz się NBA, a do tego czytałeś już jakieś książki o tej lidze – może okazać się, że na ponad 300 stronach nie znajdziesz niczego zaskakującego. Jest to jednak całkiem dobra pozycje dla ludzi dość ogólnie interesujących się sportem. I z pewnością bardzo dobra dla najtwardszych fanów Warriors i Stepha Curry’ego, którzy będą chcieli przeżyć ostatnie sezony jeszcze raz i mieć w domu jeszcze jedną relikwię związaną z ulubionym zawodnikiem oraz drużyną.

red.

***

Na www.potrojneoblicze.pl wystartował konkurs, w który do wygrania są dwa szwajcarskie zegarki marki TISSOT dedykowane fanom Golden State Warrriors. Wejdź i dowiedz się więcej!

Biografia „Stephen Curry. Potrójne oblicze” dostępna jest m.in. pod tym linkiem.

Kup książkę i wygraj szwajcarski zegarek marki TISSOT!>>

POLECANE