Oceniamy transfery PLK: Śląsk Wrocław

Share on facebook
Share on twitter
Ciekawy Torin Dorn i ograny w dobrych ligach Devoe Joseph. Ale też jednostronny Clayton Custer, zagadkowy Michael Humprey i mocny dyskusyjny Andrew Chrabascz.
Andrew Chrabascz/Fot, FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Clayton Custer
Pozycja:
rozgrywający
Wiek/wzrost: 24 lata/185cm
Klub 2018/2019: Loyola Illinois (NCAA, DIV I)
Statystyki 2018/2019: 11,1 PPG, 2 RPG, 2,7 APG, 1,1 SPG

Rozgrywający, który świetnie zna się z Benem Richardsonem, w ubiegłym sezonie grającym w Dąbrowie Górniczej. Rzucający MKSu przeplatał dobre mecze słabszymi, tym samym nie wyrobił uczelni Loyola Illinois (znanej z gry nawet w Final Four) jakieś super opinii. Custer – podobnie jak Richardson – jest bardzo dobrze rzucającym zawodnikiem. Właśnie to powinno być jego głównym atutem, bo z grą na kosz jest już dużo gorzej. Ciężko spodziewać się po nim dynamicznych penetracji. Nie jest też wybitnym kreatorem.
OCENA: 5/10

Thorin Dorn
Pozycja:
rzucający obrońca/niski skrzydłowy
Wiek/wzrost: 23 lata/196 cm
Klub 2018/2019: NC State (NCAA, DIV I)
Statystyki 2018/2019: 14 PPG, 7,2 RPG, 1,2 APG, 1 SPG

Bardzo efektowny, atletyczny slasher, który jest najlepszym zagranicznym transferem Śląska w te wakacje. Już rok temu myślał o drafcie, ostatecznie został jednak na seniorski sezon na uczelni NC State z silnej konferencji ACC, gdzie był liderem. Tegoroczny draft nie zakończył się dla niego sukcesem, ale zagrał kilkanaście minut w Lidze Letniej. Myślałem, że zdecyduje się na G-League, więc muszę przyznać, że jego transfer do PLK mocno mnie zaskoczył. In plus, rzecz jasna. Zawsze fajnie pooglądać graczy z mocnych konferencji, których całkiem niedawno oglądało się tylko w TV.
OCENA: 6,5/10

Devoe Joseph
Pozycja
: rzucający obrońca
Wiek/wzrost: 30 lat/193 cm
Klub 2018/2019: Bandirma Kirmizi (Turcja, TBL)
Statystyki 2018/2019: 18,6 PPG, 3,8 RPG, 4,4 APG, 1,3 SPG

Trochę niespodziewany transfer. Kanadyjczyk dołączył do Śląska dość późno, gdy spodziewano się raczej wzmocnień pod koszem, a nie na obwodzie. Absolwent uczelni Oregon ma za sobą kawał niezłej kariery, ale ostatnio raczej dołuje. W przeszłości Joseph grywał nieźle na Ligach Letnich, był pierwszopiątkowym graczem w hiszpańskiej ACB i francuskiej Pro A. Ostatnie lata są jednak dla niego słabsze – zaliczył ligę fińską i drugą ligę turecką. W obu tych ligach oczywiście błyszczał, ale nie jest to zbyt wysoki poziom. Ciężko ocenić ten transfer, bowiem w sparingach nie prezentuje niczego wyjątkowego, ale mimo wszystko doświadczenie i chwilowy błysk umiejętności może sprawić, że będzie lekko plusowym transferem.
OCENA: 6/10

Michael Humphrey
Pozycja:
silny skrzydłowy
Wiek/wzrost: 23 lata/206 cm
Klub 2018/2019: Parma (VTB), Stelmet (PLK + VTB)
Statystyki 2018/2019: Parma – 6,9 PPG, 5 RPG, 0,9 BPG; Stelmet – 3,9 PPG, 2,6 RPG

Duża zagadka. Z jednej strony w Zielonej Górze prawie nie grał, z drugiej rosyjskie kluby – nawet te słabsze, jak Perm – raczej nie biorą byle jakich debiutantów. Zresztą w Permie grał po około 20 minut na mecz, dostarczając przede wszystkim sporo zbiórek. Czyżby w Zielonej Górze się pomylono? Ciężko ocenić, bo w sparingach Humphrey nie pokazywał się zbyt wiele. Trochę na kredyt dam piątkę, bo myślę, że w słabszym klubie może być solidnym graczem.
OCENA: 5/10

Andrew Chrabaszcz
Pozycja:
silny skrzydłowy
Wiek/wzrost: 25 lat/201 cm
Klub 2018/2019: Mons (Belgia, BSL + FIBA Europe Cup)
Statystyki 2018/2019: Parma – 9 PPG, 4,6 RPG, 1,4 APG
Przeciętnie radził sobie w przeciętniaku ligi belgijskiej. W sparingach póki co wygląda bardzo kiepsko. Przede wszystkim w Śląsku potrzeba centra, a to jest tylko silny skrzydłowy. Brakuje wzrostu, brakuje siły, brakuje umiejętności. Zdecydowanie najgorszy transfer Śląska i generalnie jeden z najgorszych w lidze.
OCENA: 3/10

Oceniamy transfery PLK – Anwil Włocławek >>
Oceniamy transfery PLK – Arka Gdynia >>
Oceniamy transfery PLK – Stal Ostrów Wlkp. >>
Oceniamy transfery PLK – MKS Dąbrowa Górnicza >>
Oceniamy transfery PLK – GTK Gliwice >>
Oceniamy transfery PLK – Enea Astoria Bydgoszcz >>
Oceniamy transfery PLK – King Szczecin >>
Oceniamy transfery PLK HydroTruck Radom >>
Oceniamy transfery PLK – Legia Warszawa >>
Oceniamy transfery PLK Polpharma Starogard Gd. >>

Karol Bruski, @KarolBruski, CollegeHoops.pl

NBA

Zespół ambasadorów zakładów bukmacherskich Superbet wzmocnili dziś kolejni po m.in. Jerzym Dudku reprezentanci. Marka nawiązała współpracę z polskim mistrzem federacji UFC, charyzmatycznym piłkarzem oraz przedstawicielką mediów sportowych. Rozszerza także współpracę z dziennikarką Izabelą Koprowiak oraz youtuberem Konradem Szymańskim. Hity transferowe mają być mocnym uderzeniem na początek prawdziwej ekspansji firmy na polskim rynku.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Elektrobud-Investment ZB Pruszków pokonał Dziki Warszawa 78:72 i odniósł już 8. z rzędu zwycięstwo. Ta znakomita seria zaprowadziła koszykarzy Znicza na 7. pozycję w tabeli i są oni niewątpliwie największym zaskoczeniem obecnego sezonu Suzuki 1. ligi.
21 / 01 / 2021 20:11
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk pokonali po pasjonującym meczu Energa Kotwicę Kołobrzeg 114:107. Słupszczanie do wygranej potrzebowali aż dwóch dogrywek, a także triple-double Adriana Kordalskiego. Lider Czarnych zakończył mecz z dorobkiem 33 punktów, 12 zbiórek i 12 asyst.
20 / 01 / 2021 23:48