Ofensywna Stal gromi AZS – grad trójek w Koszalinie

Ostrowianie trafili 21 z 31 prób za 3 punkty i rozjechali AZS w Koszalinie aż 123:78. Aż 45 punktów to największe różnica punktowa w meczu w tym sezonie. Siedmiu graczy Stalówki zdobyło 14 i więcej punktów.

Shawn King & Mike Scott / fot. A. Romański, plk.pl

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

AZS po serii niespodzianek i heroicznych zwycięstw przegrał w Radomiu, gdzie z każdą minutą zmęczenie koszalinian było coraz bardziej widoczne. W poniedziałek z kolei nie postawił żadnego oporu ostrowskiej Stali i przegrał gładko 78:123. Za wiele, nawet bora pod uwagę bardzo okrojoną rotację.

Mecz tak naprawdę był rozstrzygnięty już.. w pierwszej kwarcie. Stal po 7 minutach prowadziła 28:6 i grała jak z nut. Od początku fantastycznie grał Michał Chyliński, który w tym sezonie nie zwalnia tempa. W tym meczu zdobył 20 punktów i trafił 4 z 6 trójek.

Cały zespół Stali trafił aż 21 razy za 3 punkty z 31 prób. Jednak nie jest to rekord celnych trójek w tym sezonie. Jego posiadaczem jest.. właśnie AZS, który w thrillerze z TBV Startem Lublin trafił 22 razy z dystansu. Ostrowianie jednak wiodą prym jeśli chodzi o skuteczność – 68% za 3 to zdecydowanie najlepszy wynik jeśli chodzi o 30 i więcej prób w jednym meczu.

Aż 7 graczy Stalówki zdobyło 14 i więcej punktów. Prawie wszyscy, poza Szymonem Łukasiakiem, mogą zaliczyć to spotkanie do udanych. Środkowy, rozgrywający swój drugi mecz w barwach Stali w tym sezonie, w 4 minuty i 13 sekund zaliczył 5 fauli. To najszybciej złapane 5 przewinień w tym sezonie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Mike Scott. Amerykanin zdobył 20 punktów, trafił 6 z 8 trójek i swoją postawą pokazał, że nie boi się rywalizacji z dopiero co podpisanym Casperem Warem. Amerykanin ma zadebiutować w kolejnym spotkaniu.
Stal zdemolowała AZS, choć grał jeszcze właśnie bez swojej nowej gwiazdy, a także wciąż pozą grą znajduje się Nemanja Jaramaz. Zespół Wojciecha Kamińskiego z tymi graczami powinien być jeszcze lepszy.

Dość szybko ostatnie wynik Stali będzie można zweryfikować na tle rywala z czołówki. W niedzielę, 31 marca, do Ostrowa przyjedzie lider tabeli, Arka Gdynia. Pojedynek Florence – Ware/Scott zapowiada się niezwykle pasjonująco.

Gonili przez cały mecz i dogonili w ostatnich sekundach – beniaminek lepszy od mistrza Polski! Czarni Słupsk wygrali 83:82 w Ostrowie Wielkopolskim po niezwykle emocjonującym meczu, prowadząc w nim zaledwie przez moment.
16 / 01 / 2022 20:39
Krok po kroku budowali przewagę, by w drugiej połowie wystrzelić jak z procy. Śląsk Wrocław nie miał w sobotę większych problemów w pojedynku z Asseco Arką Gdynia na własnym parkiecie i wygrał 86:63, zgniatając rywala przede wszystkim w trzeciej kwarcie.
16 / 01 / 2022 12:03

Boston Celtics zmierzą się w piątek w Filadelfii z tamtejszymi 76ers – dla nich będzie to nie tylko walka o czwarte kolejne zwycięstwo, lecz również o rewanż na Szóstkach za porażkę sprzed kilku tygodni. Bostończycy nie mieli wtedy recepty przede wszystkim na Joela Embiida i teraz też będzie im ciężko w starciu z wyżej notowanym rywalem.
14 / 01 / 2022 19:02
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jak na klub, który od 2006 roku nie był w fazie play-off, Sacramento Kings mają wyjątkowo dobry humor. W ostatnim meczu przeciwko Lakers zażartowali ze słabej formy Russella Westbrooka, puszczając z głośników po każdym jego niecelnym rzucie utwór… „Cold as Ice” (“Zimny jak lód”)
14 / 01 / 2022 11:02
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51
Była przez szereg sezonów Hiszpania, a teraz przeprowadzka z Niemiec do Grecji. Reprezentant Polski porozumiał się ze swoim dotychczasowym klubem w sprawie rozwiązania kontraktu i podpisał umowę z grecką drużyną Peristeri Ateny.
12 / 01 / 2022 12:20
Niezwykle wydarzenie w koszykarskim Internecie – gościem Kamila Chanasa w podcaście na żywo jest legendarny Andrej Urlep, 5-krotny mistrz Polski i trener reprezentacji, obecnie znów pracujący w Śląsku Wrocław. Mnóstwo ciekawych pytań i goście specjalni – Marcin Gortat, Maciej Zieliński czy Joe McNaull.