Ofensywny koncert Stali przeciw Arce

BM Stal Ostrów nie miała problemu z Arką Gdynia. Dla drużyny trenera Andrzeja Urbana była to siódma wygrana w sezonie.
Andrzej Urban, trener BM Stali fot. Andrzej Romański

Załóż konto w Superbet i odbierz 1554 zł na start!

BM Stal Ostrów jest jedną z rewelacji rozgrywek. Do tej pory żółto-niebiescy przegrali jedynie w Lublinie i Sopocie. U siebie jeszcze nie doznali porażki. W meczu z Suzuki Arką Gdynia gospodarze już na początku wypracowali sobie przewagę, która oscylowała wokół pięciu punktów. Po przerwie postanowili pozbawić gości złudzeń. Wygrali trzecią kwartę aż 31:17. Czwarta po prostu musiała się odbyć. Stalówka wygrała 102:73.

Stalówka konsekwentnie atakowała matchupy, gdzie miała zdecydowaną przewagę. Nemanja Djurisić i Damian Kulig korzystali ze swoich przewag w ataku, Adonis Thomas (16 punktów, 6/11 z gry) grał skutecznie 1 na 1 przodem do kosza, a Scottie Reynolds w drugiej połowie skoncentrował się na szukaniu swoich kolegów. I czynił to bardzo umiejętnie (13 punktów i 6 asyst). Jakub Garbacz miał 18 punktów i trafił 5 z 8 rzutów za trzy. Gospodarze trafili 15 z 28 rzutów za trzy (54%).

Dla pokonanych 17 oczek rzucił Billy Garrett (7/15 z gry), Bartłomiej Wołoszyn dołożył 16 oczek. Dla Arki była to trzecia przegrana z rzędu. Zespół czeka na powrót kontuzjowanego Jamesa Florence’a.

– Nie przyjechaliśmy to po to, by dostać trzydziestoma punktami i sześć godzin wracać do domu. Po przerwie nasza gra się posypała kompletnie. Udało nam się zatrzymać Damiana Kuliga, ale inni zawodnicy weszli w jego buty. To nasza najgorsza druga połowa w tym sezonie – mówił po meczu Bartłomiej Wołoszyn w rozmowie ze stacją Polsat Sport.

– Znamy swoje role w drużynie, wiemy jak grać i kogo wykorzystywać. Mieliśmy swoje przestoje, ale możemy być dzisiaj w miarę zadowoleni – tłumaczył Jakub Garbacz, autor 18 punktów.

Końcówkę meczu oba zespoły rozegrały już rezerwami. Swoje pierwsze punkty w ekstraklasie zdobył Aleksy Janiec (celna trójka na 99:72). Wśród gospodarzy zaś pojawili się Krzysztof Rozpędowski, Bartosz Rachwalski i Anotni Waniak.

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.