Ofensywny Śląsk ogrywa MKS – strzelec Kamil Łączyński

Śląsk znów pokazał moc w ataku i pewnie ograł MKS Dąbrowa Górnicza 106:84. Najlepszym strzelcem wrocławian był Kamil Łączyński, który zdobył 21 punktów, trafiając przy tym 7 z 9 rzutów z gry.
Kamil Łączyński / fot. WKS Śląsk Wrocław

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Patrząc na formę MKS-u w ostatnich tygodniach, to niekwestionowanym faworytem piątkowego pojedynku był Śląsk. Pierwsza kwarta szybko jednak przypomniała o potencjale ofensywnym zespołu z Dąbrowy Górniczej, którą MKS wygrał 25:21.

Szybko na parkiecie swoją szansę dostał nowym nabytek dąbrowian, Tra Holder. Amerykanin pokazał od razu, że w ataku potrafi z piłką wiele, mijał do kosza ze sporą łatwością, jednak akurat w tym meczu zabrakło mu jeszcze skuteczności – 11 punktów (3/10 z gry).

Z każdą minutą gospodarze przejmowali inicjatywę na parkiecie i do przerwy już prowadzili. Po pierwszej połowie aż 16 punktów miał na swoim koncie Kamil Łączyński, który tego dnia akurat był egzekutorem – 21 punktów i 7/9 z gry. Śląsk w tym spotkaniu mógł liczyć także na innych Polaków. Dobre spotkanie rozegrał wracający do formy Mathieu Wojciechowski (16 punktów), a swój najlepszy mecz w PLK w ataku zaliczył Jakub Musiał, który w 14 minut uzbierał 14 oczek.

Defensywa MKS-u w drugiej części spotkania kompletnie się posypała, czego dowodem są aż 32 stracone punkty w czwartej kwarcie. Dla gości szarpać starał się jeszcze Artis, ale jego 32 punkty na niewiele się zdały. MKS zatracił się w indywidualnym graniu (zaledwie 8 asyst) i Śląsk pewnie wygrał 106:84.

Wrocławianie idą więc konsekwentnie w górę tabeli. Na przeciwnym biegunie jest zespół z Dąbrowy, który ostatni swój mecz wygrał 9 listopada.

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21