Oficjalnie! Leonard i Green w Toronto, DeRozan w Spurs

Share on facebook
Share on twitter

Sensacyjna wymiana stała się faktem! San Antonio Spurs oddali Kawhiego Leonarda i Danny’ego Greena do Toronto w zamian za DeMara DeRozana, Jakoba Poeltla i pick z pierwszej rundy draftu.

Kawhi Leonard (fot. Wikimedia Commons)

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >> 

Kilka godzin temu informowaliśmy o „prawie gotowej” umowie – teraz jest już wszystko jasne. Spurs w końcu znaleźli chętnego na Kawhiego Leonarda, a Raptors postanowili spróbować innego spojrzenia na swoją przyszłość.

W ostatecznej wersji umowy, Kawhi Leonard i strzelec Danny Green opuszczają San Antonio. Z Raptors żegnają się lider zespołu DeMare DeRozan i austriacki rezerwowy center Jokob Poetl. Drużyna z Toronto dorzuca zastrzeżony (1-20) pick w pierwszej rundzie draftu 2019 r.

 

Wszyscy teraz czekają na reakcje samych zainteresowanych. Kawhi nie ukrywał, że nie chce grać w Toronto. DeRozan nie chciał z kolei opuszczać Kanady i klubu, z którym był związany.

Raptors ryzykują, że Leonard odejdzie po 1 roku gry, ale chcą spróbować powtórzyć scenariusz z Oklahomy, gdzie Paul George dał się przekonać do pozostanie po pierwszym sezonie. Wciąż pozostaje otwarte pytanie o jego stan zdrowia.

Spurs przejmują olbrzymi kontrakt DeRozana (84 mln za 3 lata), ale dostają gotowego gracza, który wzmocni ofensywę zespołu. Choć nie wiadomo też np. jak będzie funkcjonował kolejny zawodnik rzucający często z 5-6 metrów, obok LaMarcusa Aldridge’e. Wszystko zapowiada się  bardzo ciekawie.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >> 
POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.