Oficjalnie! Michał Michalak w Bundeslidze

Share on facebook
Share on twitter
Ceniony polski strzelec ponownie spróbuje swoich sił w lidze zagranicznej. Michał Michalak, ostatnio w Legii Warszawa, najbliższy sezon spędzi w Syntainics MBC, drużynie z dolnej części Bundesligi.
Michał Michalak / fot. Marcin Bodziachowski, legiakosz.com

PZBUK – zgarnij CASHBACK aż 200 złotych! >>

O chęciach wyjazdu Michała Michalaka (26 lat, 197 cm) do innej ligi mówiło się już od wielu tygodni. Znany był też priorytetowy cel – Bundesliga. Klubem w którym udało się już zdobyć kontrakt jest Mitteldeutscher BC.

Mitteldeutscher BC to drużyna, którą na początku ubiegłego sezonu prowadził Wojciech Kamiński, ale potem rozstał się z klubem. Przerwane rozgrywki, grając pod nazwą sponsora Syntainics MBC, zespół skończył na przedostatnim miejscu w tabeli, z bilansem 3-17.

Michał Michalak, poza szeregiem polskich klubów (m.in. Anwil i Polski Cukier) ma już na koncie występy w lidze hiszpańskiej. W barwach Legii Warszawa znakomicie wywiązywał się z roli punktującego, choć nie przekładało się to na wyniki zespołu. Notował średnią na poziomie aż 21.9 punktów na mecz, co dało mu tytuł króla strzelców PLK. Trafiał 45% rzutów z gry, w tym 35.7% trójek.

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Walcząca o utrzymanie Polpharma zakończyła przebudowę składu. Do zespołu dołączy amerykański rozgrywający Isaiah Williams, a z drużyną pożegnał się Peter Olisemeka. Nigeryjski center będzie na Węgrzech kontynuował leczenie kontuzjowanego kolana.
20 / 02 / 2021 10:07
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.