Oficjalnie! Szymon Łukasiak wraca do Stali

Oficjalnie! Szymon Łukasiak wraca do Stali

Share on facebook
Share on twitter

Szymon Łukasiak to kolejny gracz – po Treyu Davisie i Bartłomieju Wołoszynie, który opuszcza zespół z Dąbrowy Górniczej. Sezon dokończy w Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp., z którą w zeszłym sezonie zdobył srebrny medal.

Szymon Łukasiak (fot. Rafał Jakubowicz Fotografia/bmslamstal.pl)

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Szymon Łukasiak (31 lat, 205 cm) grał już w zeszłym sezonie dla Stali. Był opcją numer 3, czasem numer 2 na pozycji środkowego za Adamem Łapetą i Nikolą Markoviciem. Zdobywał wtedy średnio 4,2 punktu (skuteczność za 2 na poziomie 65%) i zbierał 1,7 piłki w 9 minut gry.

Przed tym sezonem przeniósł się do MKSu Dąbrowa Górnicza. W zespole Jacka Winnickiego otrzymał większą rolę – grał średnio 18 minut, zdobywał 7,8 punktu i zbierał 3 piłki, choć już trzydziestce, robił zauważalne postępy.

Problemy organizacyjno-finansowe MKSu są powszechnie znane. Z zespołu odeszli już Trey Davis i Bartłomiej Wołoszyn. W ich ślady idzie teraz Łukasiak, który dokończy sezon w Ostrowie u trenera Kamińskiego.

Drużyna z Dąbrowy jest już pewna utrzymania, ale widać, że końcówkę sezonu mogą przejechać na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Mówi się także o odejściu Michała Gabińskiego, co by oznaczało totalny rozbiór jednej z rewelacji pierwszej części sezonu.

Stal dokłada do składu tak naprawdę drugiego centra. Z przymusu nieco na tej pozycji w rezerwowych ustawieniach gra Witalij Kowalenko. Również Ivan Maras nie jest prawdziwym środkowym, a dodatkowo Wojciech Kamiński nie chce rozbijać dobrze działającego duetu Maras-King, którym gra w pierwszej piątce.

Przyjście Łukasiaka to może być zła informacja dla… Michała Nowakowskiego. W ostatnich 18 meczach więcej niż 20 minut grał 2 razy. Do tego wciąż nie jest w najlepszej dyspozycji rzutowej (26,8% za 3 w sezonie), a przecież trójka to jego najmocniejsza broń. Nowy gracz w zespole może oznaczać, że jego minuty powędrują w dół, a na czwórce więcej zobaczymy Kowalenkę.

GS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08