Oficjalnie! Tomasz Gielo nowym zawodnikiem Iberostaru

Share on facebook
Share on twitter

Po udanym sezonie w Joventucie Badalona, polski skrzydłowy przeniósł się o półkę wyżej – do drużyny z Teneryfy, która grę w hiszpańskiej ACB łączy z występami w Lidze Mistrzów. Ostatnio świetnie wypadł tu Mateusz Ponitka.

Tomasz Gielo / fot. A. Romański, pzkosz

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

O pogłoskach na tema transferu Tomasza Gielo (25 lat, 205 cm) pisaliśmy już wczoraj, w niedzielę Iberostar oficjalnie potwierdził transfer.

W minionych rozgrywkach, w barwach Joventutu, Gielo zaliczył wyraźny postęp, a i sama drużyna, dzięki bardzo dobrej drugiej połowie sezonu, zdołała się utrzymać w ACB. Polak grał średnio po prawie 22 minuty na mecz, notował 8.6 punktu oraz 3.6 zbiórki na spotkanie, trafiał 47.6 % rzutów z gry, w tym 37.7 % z dystansu.

Iberostar jest w ostatnich sezonach drużyną środka tabeli ACB, mocniejsza od Joventutu. Byłby to awans sportowy także dlatego, że byłby okazją do zaprezentowania się też w europejskich pucharach – zespół z Teneryfy zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W ubiegłym sezonie świetnie wypadł w nim Mateusz Ponitka, zatem Polacy mają tam niezłą markę. To dobre miejsce dla dalszego rozwoju.

Być może „kolonia” polskich graczy w Hiszpanii zyska nowego reprezentanta – od kilku dni po środowisku koszykarskim krąży pogłoska, że do beniaminka ACB z Lugo trafić może Przemysław Żołnierewicz, grający ostatnio w Asseco.

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >>