PRAISE THE WEAR

Oficjalnie! Tomasz Gielo nowym zawodnikiem Iberostaru

Oficjalnie! Tomasz Gielo nowym zawodnikiem Iberostaru

Po udanym sezonie w Joventucie Badalona, polski skrzydłowy przeniósł się o półkę wyżej – do drużyny z Teneryfy, która grę w hiszpańskiej ACB łączy z występami w Lidze Mistrzów. Ostatnio świetnie wypadł tu Mateusz Ponitka.

Tomasz Gielo / fot. A. Romański, pzkosz

Nike Zoom KD11 “Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

O pogłoskach na tema transferu Tomasza Gielo (25 lat, 205 cm) pisaliśmy już wczoraj, w niedzielę Iberostar oficjalnie potwierdził transfer.

W minionych rozgrywkach, w barwach Joventutu, Gielo zaliczył wyraźny postęp, a i sama drużyna, dzięki bardzo dobrej drugiej połowie sezonu, zdołała się utrzymać w ACB. Polak grał średnio po prawie 22 minuty na mecz, notował 8.6 punktu oraz 3.6 zbiórki na spotkanie, trafiał 47.6 % rzutów z gry, w tym 37.7 % z dystansu.

Iberostar jest w ostatnich sezonach drużyną środka tabeli ACB, mocniejsza od Joventutu. Byłby to awans sportowy także dlatego, że byłby okazją do zaprezentowania się też w europejskich pucharach – zespół z Teneryfy zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W ubiegłym sezonie świetnie wypadł w nim Mateusz Ponitka, zatem Polacy mają tam niezłą markę. To dobre miejsce dla dalszego rozwoju.

Być może “kolonia” polskich graczy w Hiszpanii zyska nowego reprezentanta – od kilku dni po środowisku koszykarskim krąży pogłoska, że do beniaminka ACB z Lugo trafić może Przemysław Żołnierewicz, grający ostatnio w Asseco.

Nike Zoom KD11 “Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 




POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.