Oglądalność TV: Wstyd w piątek, cud w niedzielę

Share on facebook
Share on twitter

Rekord frekwencji przed telewizorami padł przy okazji minionej kolejki PLK. Niedziele spotkanie Polfarmex – Stal oglądało średnio ponad 80 tysięcy osób.

konferencja-stelmahers
fot. Energa Czarni Słupsk

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Spośród wcześniejszych transmisji tego sezonu największą oglądalnością cieszył się dotąd mecz z 16 października, pomiędzy Stalą Ostrów i Treflem Sopot. Oglądało go wówczas średnio 67.8 tys. osób. Rekord ten został pobity w niedzielę, co ciekawe – również w meczu z udziałem Stali. Niestety, wynik piątkowy trzeba znów dopisać do kategorii „żenujące”.

Według informacji PolskiKosz.pl, średnia widownia weekendowych meczów koszykówki kształtowała się następująco:

Start Lublin – Anwil Włocławek, piątek, godz. 18.00, Polsat Sport – ok. 14.7 tys.
Polfarmex Kutno – Stal Ostrów Wlkp., niedziela, godz. 12.40, Polsat Sport – ok. 81.8 tys.
Denver Nuggets – Phoenix Suns, niedziela, godzina 21.30, Canal+Sport2 – ok. 7.5 tys.

Tydzień wcześniej, niedzielny mecz MKS-Rosa oglądało ok. 40.4 tys. osób. Tak duże wahania pokazują, że zainteresowanie transmisjami PLK ma dość przypadkowy charakter. Lepsza lub gorsza konkurencja na innych kanałach, albo zmiana pogody mogą spowodować, że oglądalność np. spadnie o połowę lub trzykrotnie wzrośnie.

Według naszych danych, po 16 transmisjach średnia oglądalność meczów PLK kształtuje się obecnie na poziomie ok. 33.5 tys. osób. W ubiegłym sezonie wynosiła ona ok. 36 tys. na spotkanie.

Tomasz Sobiech

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.