Ogromna strata Cukru – Karol Gruszecki kontuzjowany

Share on facebook
Share on twitter
Twarde Pierniki ze sporymi problemami kadrowymi przystąpią do eliminacji do Ligi Mistrzów. Około 3 miesięcy może trwać przerwa od gry reprezentanta Polski Karola Gruszeckiego.
Karol Gruszecki / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Tuż przed startem eliminacji do Ligi Mistrzów okazuje się, że wicemistrzowie Polski z Torunia będą musieli sobie radzić bez jednego z czołowych graczy. Jak podaje Gazeta Pomorska, Karol Gruszecki wypadł z gry na około 3 miesiące.

Reprezentant Polski po przylocie z Chin narzekał na staw skokowy. Okazało się, że potrzebna będzie operacja, a powrót do pełni sprawności zajmie około 3 miesiące. To oznacza, że Gruszecki ponownie wybiegnie na parkiet być może dopiero w przyszłym roku.

To bardzo duże osłabienie, szczególnie, że Bartosz Diduszko (naderwany mięsień) także nie zagra przeciwko fińskiemu Karhu Kauhajoki. Ma być gotowy na start sezonu PLK.

Trener Sebastian Machowski będzie miał więc do dyspozycji w najbliższych meczach zaledwie dwóch graczy mogących grać na pozycjach 2/3 – Keitha Hornsby’ego i Kyle’a Weavera.

Kontuzja Gruszeckiego być może oznacza, że w Toruniu potrzebne będzie dołożenie jeszcze jednego zawodnika – szczególnie jeśli Twardym Piernikom uda się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Polski Cukier może zatrudnić jeszcze jednego obcokrajowca w ramach limitu, a jeśli awansuje do BCL, to nawet dwóch, ale to już za dopłatą 100 tysięcy złotych) .

Pierwszy mecz eliminacyjny już w czwartek, o 17:30 w Finlandii.

RW

Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.