PRAISE THE WEAR

Olejniczak, czyli pewny punkt francuskiej ekipy

Olejniczak, czyli pewny punkt francuskiej ekipy

Dominik Olejniczak to jeden z tych koszykarzy, którzy naprawdę dobrze radzą sobie, grając dla zagranicznego klubu. Środkowy już drugi sezon reprezentuje francuską Dunkierkę.
fot. Andrzej Romański / plk.pl

Obecny sezon jest dla Olejniczaka świetnym, a może nawet najlepszym w dotychczasowej karierze. Ugruntował swoją pozycję we Francji i nie musi nerwowo spoglądać w kierunku polskiej ekstraklasy.

Jego statystyki w Dunkierce są jeszcze lepsze niż ostatnio. Zdobywa średnio w każdym spotkaniu: 8,1 punktu, 4,7 zbiórki i 0,6 asysty. Zagrał również w meczu gwiazd, a niedawno okrzyknięto go MVP starcia z Le Portel. Zakończył mecz, mając 23 punkty, 2 bloki, 5 zbiórek. Był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na parkiecie! Warto pochwalić go również za świetną skuteczność – 80% z gry i 100% z linii rzutów wolnych.

W kolejnym meczu Dunkierka zmierzy się z Nancy. To drużyna, która również jest w zasięgu Olejniczaka i spółki. Zespół Polaka z bilansem 7-9 zajmuje obecnie dwunaste miejsce we francuskiej ekstraklasie.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01