Olek Balcerowski w Eurolidze – co za akcja z Fenerbahce! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Zaledwie 18-letni polski środkowy zadebiutował w Eurolidze w barwach hiszpańskiej Gran Canarii. W meczu z Fenerbahce Stambuł zaliczył wspaniałą kombinację – zablokował sławnego rywala i wykończył akcję pięknym wsadem.

Geoffrey Lauvergne i Aleksander Balcerowski (nr 2) / fot. Euroleague

Przepiękne Jordany retro – 20% rabatu, kod: jrdnPK20 – ważny tylko dziś!! >>  

To wydarzenie być może będziemy wspominać przez lata. Aleksander Balcerowski (rocznik 2000, 215 cm) zadebiutował w Eurolidze w barwach Herbalife Gran Canaria. Polak nieoczekiwanie wyszedł na parkiet na chwilę już w drugiej kwarcie, dostał też dłuższą szansę w końcówce meczu. I choć bajecznie bogaty klub ze Stambułu, prowadzony przez Zeljko Obradovicia, wygrał pewnie 82:64 (statystyki TUTAJ >>), nasz młody zawodnik zdołał zwrócić na siebie uwagę.

W jednej akcji najpierw popisał się blokiem na Jeffreyu Lauvergne, byłym graczu NBA (m.in. San Antonio Spurs), a potem, zebrał piłkę po bloku, pobiegł do kontry i wykończył akcję efektownym wsadem – równo z końcową syreną.

Publiczność, mimo porażki, zerwała się entuzjastycznie, a Euroliga doceniła akcję Olka, wieczorem publikując ją w swoich mediach społecznościowych. Balcerowski na co dzień występuje głównie w drugoligowych rezerwach Gran Canarii, ale zalicza już epizody także w ACB. Mamy nadzieję, że po tej niezwykłej akcji, szans będzie dostawał jeszcze więcej.

Po prostu trzeba to zobaczyć!

TS

Przepiękne Jordany retro – 20% rabatu, kod: jrdnPK20 – ważny tylko dziś!! >>  
POLECANE