Omri Casspi – czas na rewanż za poprzednie mistrzostwa

Share on facebook
Share on twitter

Dwa lata temu ograł nas na EuroBaskecie, niedawno podpisał kontrakt z Golden State Warriors, szykując się na mistrzostwa prowadzi Izrael do kolejnych zwycięstwo. W czwartek zagra przeciwko nam w Legionowie.

Omri Casspi (fot. FIBA.com)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

Po pokonaniu w Hamburgu Niemców i Rosji Polacy chcą pójść z ciosem – nie tylko dalej poprawiać grę, ale też wygrać trzy ostatnie sparingi przed EuroBasketem: w czwartek, piątek i sobotę w Legionowie kolejno z Izraelem, Wielką Brytanią i Węgrami. Najciekawiej zapowiada się to pierwsze spotkanie.

Raz, że potencjalnie największa gwiazda turnieju to skrzydłowy Izraela Omri Casspi. 29-letni skrzydłowy miesiąc temu podpisał kontrakt ze swoim szóstym klubem NBA i tym razem udało mu się pójść na całość – trafił do Golden State Warriors, za 10 miesięcy prawdopodobnie będzie świętował mistrzostwo NBA.

Na razie jednak walczy dla Izraela, który jest jednym z gospodarzy EuroBasketu. Grupa B z Litwą, Włochami, Niemcami, Ukrainą i Gruzją zagra w Tel Awiwie, a potem, w 1/8 finału – połączy się drabinką z polską grupą A. W Legionowie zagramy zatem z potencjalnym rywalem na tym etapie.

W sparingach Izrael, solidny zespół, który w minionej dekadzie na EuroBaskecie był 11., 15., 13., 21. i 10., wygląda bardzo dobrze. Ma bilans 7-1, pokonał m.in. Słowenię, Rosję i Finlandię, a przegrał dopiero ostatnio, 83:84 z Turcją.

Izrael to znana nam ekipa, dwa lata temu graliśmy z nim w grupie na EuroBaskecie we Francji. Po słabym spotkaniu przegraliśmy 73:75 – Casspi rzucił nam 18 punktów, a porażka kosztowała nas drugie miejsce w grupie i sprawiła, że w 1/8 finału trafiliśmy na Hiszpanię, a nie na Włochów.

ŁC

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

Terminarz turnieju w Legionowie (transmisje w TVP Sport):

Czwartek, 24 sierpnia:
18.15: Polska – Izrael
20.45: Wielka Brytania – Węgry

Piątek, 25 sierpnia:
18.00: Polska – Wielka Brytania
20.30: Izrael – Węgry

Sobota, 26 sierpnia:
15.30: Wielka Brytania – Izrael
18.00: Polska – Węgry

Podczas turnieju będzie można kupić książki „Srebrni chłopcy Zagórskiego” autorstwa Łukasza i Marka Ceglińskich, a także „Zieloni Kanonierzy” o koszykarskiej sekcji Legii Warszawa.