Ovidijus Varanauskas na obwodzie Trefla – dalsze roszady w Sopocie

Share on facebook
Share on twitter

W Treflu tradycyjna przebudowa z nadzieją na poprawę gry i wyników. Najnowszym nabytkiem zespołu z Sopotu jest Ovidijus Varanauskas, który w PLK już kiedyś grał, w Polpharmie Starogard Gdański.

Ovidijus Varanauskas / fot. A. Romański, plk.pl

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Trefl w ostatniej porażce z AZS-em Koszalin na własnym parkiecie (90:100), po raz kolejny wyglądał na drużynę zagubioną. Klub z Sopotu cały czas szuka optymalnego zestawienia personalnego. W klubie nie ma już Vernona Taylora, wpadł i wypadł Toney McCray. Do drużyny, oprócz trenera Jukki Toijali, dołączyli już Jonte Flowers i Sasa Zagorac, a teraz także litewski rozgrywający.

Ovidijus Varanauskas (27 lat, 185cm) już w Polsce grał, konkretnie w Polpharmie, w sezonie 2013-14. Wtedy zdobywał średnio 10 punktów, zaliczał 2 zbiórki i 2 asysty, trafiał 34% rzutów z dystansu. W późniejszych latach grał w ojczyźnie, we Włoszech (Lega A), we Francji (ProB) i na Łotwie. Obecny sezon rozpoczął w litewskim zespole Vytautas Preny, w którym średnio zdobywał 8 punktów, rozdawał 4 asysty i trafiał 32% za 3 punkty.

Litwin jest lubiącym rzucać rozgrywającym, a takich przecież w Treflu jest już dwóch. To zapewne oznacza dalsze zmiany, a pozycja Iana Bakera jest więcej niż zagrożona. Amerykanin zdobywa średnio 13,1 punktu, trafia 38% za 3 i zalicza 5,3 asysty. Jeśli chodzi o statystyki, to Varanauskas raczej lepiej nie wypadnie, ale być może trener Jukka Toijala widzi w nim lepszego, bardziej zdyscyplinowanego kreatora gry?

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

https://www.youtube.com/watch?v=1gk1MTetjME&t=342s
POLECANE

tagi