Paradoks historii – Dwight Howard za Gortata w Wizards

Share on facebook
Share on twitter

Kiedyś uczył Polaka koszykówki, teraz jest jego przecenionym następcą. Dwight Howard podpisał kontrakt z Wizards, za 5.3 milina dolarów w najbliższym sezonie.

Dwight Howard / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Kariera Dwighta Howarda z pewnością nie miała wyglądać tak, jak w ostatnich tygodniach. Najpierw Charlotte Hornets oddali go (i jego kontrakt) do Nets za Timofieja Mozgowa i 2 picki z drugiej rundy draftu. Niedługo potem, klub z Brooklynu podziękował mu za współpracę, wykupując jego umowę, wartą aż 23.8 miliona dolarów.

Howard został wolnym agentem i szybko znaleźli się chętni. Wylądował w Wizards, którzy niedawno oddali Marcina Gortata do Los Angeles Clippers, więc prawdopodobnie będzie tutaj pierwszym środkowym przebudowywanego zespołu.

Dwight (32 lata) w minionym sezonie w Hornets notował dobre średnie na poziomie 16.6 punktu oraz 12.5 zbiórki, trafiał 56% rzutów z gry. Teraz w Waszyngtonie dostał kontrakt na 5.3 miliona dolarów – tyle mogli mu zapłacić Wizards na mocy ligowych przepisów, dotyczących graczy z wykupionymi kontraktami.

Howard zatem w stolicy zastąpi Marcina Gortata, który kiedyś u jego boku terminował w Orlando, a teraz zarobi 13.5 miliona dolarów w Clippers, w ostatnim sezonie swojego kontraktu. Ciekawy jest także wątek atmosfery w drużynie – Dwight ma reputację gracza, który często irytował kolegów, także Marcin w Wizards nie był najlepiej widziany przez „szatnię”.

W Wizards mamy też inne zmiany. W drużynie pojawi się Jeff Green (za ligowe minimum dla weterana), ostatnio ważny rezerwowy w Cavaliers. Zastąpi na pozycji silnego skrzydłowego Mike’a Scotta, który – podobnie jak Gortat – powędrował do Clippers.

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE