Park Jurajski pod koszem – oni wciąż grają!

Share on facebook
Share on twitter

Grzegorz Mordzak, Tomasz Kujawa, Michał Hlebowicki, Tomasz Wojdyła, Wojciech Żurawski – taka piątka, która mogłaby wyjść razem na parkiet, ma 200 lat.

Tomasz Kujawa (Fot. Facebook.com/Żubry Białystok)
Tomasz Kujawa (Fot. Facebook.com/Żubry Białystok)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Z początkiem każdych rozgrywek wyglądamy w polskich ligach utalentowanych nastolatków, szukamy ciekawych debiutantów, zastanawiamy się, który z młodszych graczy będzie miał przełomowy rok. Zapominamy za to o sporej grupie weteranów, która ma się dobrze.

W weekend zauważyliśmy imponujący powrót do Polski Michała Hlebowickiego – koszykarz, który niebawem skończy 40 lat, zdobył 20 punktów, 5 zbiórek i 4 bloki w zwycięskim meczu jego R8 Basket AZS Politechniki Krakowskiej.

Ale nie był ani najstarszym, ani najskuteczniejszym z weteranów – 22 punkty (11/12 z gry!) rzucił dla drugoligowej KS Stal Ostrów Wlkp. Wojciech Żurawski, starszy od Hlebowickiego o pół roku podkoszowy. Drugi najstarszy gracz w ligach centralnych w tym sezonie.

Najstarszy jest Tomasz Kujawa z Żubrów Leo-Sped Białystok, który urodził się 14 marca 1974 roku, czyli ma grubo ponad 42 lata. Gdy sezon będzie się kończył, Kujawa będzie miał już nawet 43! W pierwszym meczu Żubrów w tym sezonie grał przez 35 minut – zdobył 9 punktów, choć miał tylko 3/12 z gry (wszystkie rzuty za trzy).

Na trzech najwyższych poziomach rozgrywkowych znaleźliśmy w sumie 24 graczy urodzonych w latach 70. Tylko jeden z nich zagra w w PLK – to Tomasz Wojdyła z Siarki Tarnobrzeg.

Oto pełna lista:

1974: Tomasz Kujawa.

1976: Wojciech Żurawski, Krzysztof Kalinowski, Michał Hlebowicki, Wojciech Bychawski.

1977: Grzegorz Mordzak, Artur Zadroga, Tomasz Wojdyła, Arkadiusz Skafiriak.

1978: Przemysław Lewandowski, Filip Kenig.

1979: Łukasz Olejnik, Rafał Partyka, Jarosław Kalinowski, Radosław Basiński, Mariusz Wójcik, Marcin Weselak, Tomasz Pieszyński, Tomasz Andrzejewski, Andrzej Paszkiewicz, Łukasz Kwiatkowski, Artur Mikołajko, Michał Marciniak, Tomasz Nogalski.

ŁC

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE