Pascal Siakam – wielki postęp, wielki kontrakt

Share on facebook
Share on twitter
Toronto Raptors stawiają na Pascala Siakama, który ma być ich największą gwiazdą. Mistrzowie NBA podpisali z coraz lepszym Kameruńczykiem przedłużenie kontraktu warte 130 milionów dolarów płatne w 4 lata.
Pascal Siakam / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Toronto Raptors tego lata stali przed bardzo ważną decyzją – ile jest dla nich wart Pascal Siakam? Ostatecznie zdecydowali się zaoferować mu maksymalne przedłużenie kontraktu warte 130 milionów za 4 lata.

Oznacza to, że Siakam najbliższe 5 lat (przedłużenie wejdzie w życie dopiero od sezonu 2020/21) spędzi w Kanadzie – w umowie nie ma żadnych opcji, ani dla zawodnika, ani dla drużyny.

Siakam (25 lat, 206 cm) to druga – po Kawhim Leonardzie, który oczywiście jest już w Clippers – najważniejsza postać mistrzowskiej ekipy Toronto Raptors. W poprzednim sezonie notował średnio 16,9 punktu, 6,9 zbiórki i 3,1 asysty. Został także doceniony przez NBA – otrzymał nagrodę za największy postęp sezonu (Most Improved Player). Jego postępy są błyskawiczne – jeszcze w sezonie 2016/17 notował po zaledwie ok. 4 punkty na mecz, a 2 lata temu było to tylko 7.2 pkt. oraz 4.3 zbiórki.

Zaoferowaniem maksymalnego przedłużenia Siakamowi, Raptors pokazują, że widzą w nim centralną postać zespołu w następnych latach i wierzą, że to jeszcze nie koniec postępów chłopaka z portu Duala w Kamerunie. Prawdopodobnie wokół niego dokonana zostanie przebudowa starzejącego się składu.

Toronto tego lata przedłużyło także kontrakt z Kylem Lowrym – 30 milionów za 1 rok kontraktu (2020/21). Po tym sezonie skończą się kontrakty Marcowi Gasolowi (25 milionów dolarów) i Serge’owi Ibace (23 milionów dolarów).

GS

.

POLECANE

tagi