Pascal Siakam z meczem życia – co za postępy w Toronto!

Share on facebook
Share on twitter

Jego 44 punkty to rekord kariery, do tego miał 10 zbiórek i 3 bloki. Pod nieobecność Kawhia Leonarda, Toronto Raptors wygrali z Washington Wizards 129:120, a najlepszym graczem gospodarzy był Pascal Siakam.

Pascal Siakam / fot. wikimedia commons

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Pascal Siakam gra naprawdę dobry sezon i jest graczem, który zdaniem wielu, już w tym sezonie powinien znaleźć się w Meczu Gwiazd jako reprezentant Wschodu. 24-latek stał się kluczowym graczem wygrywających Raptors, i jak pokazał w meczu z Wizards, jest w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za drużynę, pod nieobecność lidera, Kawhia Leonarda.

Raptors wygrali 129:120, a Siakam zdobył rekordowe dla siebie 44 punkty. Pascal trafił 15 z 25 rzutów, w tym 4/5 za 3. Dołożył do tego 10 zbiórek i 3 bloki. Dla zespołu z Waszyngtonu najwięcej punktów zdobył Bradley Beal – 28.

Dla Siakama to trzeci sezonu w NBA i zarazem trzeci w Kanadzie. W pierwszym zdobywał średnio 4,2 punktu, w drugim 7,3, a w obecnym jest to aż 15,6. Siakam to bardzo wszechstronny silny skrzydłowy, który żeby być efektywnym, nie musi oddawać wielu rzutów. Jest dobrym obrońcą, przyzwoitym zbierającym i przede wszystkim bardzo inteligentnym i zespołowym graczem.

Kameruńczyk to w tej chwili jeden z najpoważniejszych kandydatów do nagrody Most Improved Player. Postęp w grze Siakama jest zauważalny i na boisku, i w statystykach, a to wszystko ma miejsce w czołowym klubie NBA.

Po dołączeniu do składu Marca Gasola, Raptors wyglądają jeszcze mocniej. Celują w wygranie Wschodu, przewaga parkietu w ich przypadku jest akurat szczególnie ważna. W tym sezonie z 29 meczów u siebie przegrali tylko 5.

Zespół z Toronto ma tyle samo zwycięstw co znajdujący się na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej Milwaukee Bucks – 43, jednak mają dwie porażki więcej.

GS

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>
POLECANE

tagi