PRAISE THE WEAR

Patryk Wilk przenosi się z MKS-u do GTK

Patryk Wilk przenosi się z MKS-u do GTK

Ta historia trwała dość długo, ale w końcu znalazła swój koniec. Po tym jak Patryk Wilk rozstał się z ekipą z Dąbrowy Górniczej, pozostawał bez klubu. Finalnie Polak podpisał umowę z GTK Gliwice.
fot. Michał Dubiel / MKS Dąbrowa Górnicza

Załóż konto w Superbet i odbierz 1554 zł na start!

Patryk Wilk to zawodnik, który w przeszłości reprezentował drugoligowe i pierwszoligowe kluby – m.in. Weegree AZS Politechnikę Opolską oraz WKK Wrocław. Poprzedni sezon jego ekipa zakończyła na czwartym miejscu. Wówczas jego trenerem był Kamil Sadowski, obecny szkoleniowiec SKS-u Starogard Gdański.

Obecne rozgrywki Polak rozpoczął już w barwach ekstraklasowego MKS-u Dąbrowa Górnicza. 25-latek otrzymywał w nowym zespole niewiele szans na parkiecie. Zagrał w sześciu ligowych meczach, będąc na boisku przez raptem 72 minuty. W tym czasie zdobył 11 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. Gdy między nim a Alonzo Verge Juniorem doszło do konfliktu, zareagował klub, a także trener Jacek Winnicki. Efekt? Amerykanin pozostał w zespole, a Polak niedługo później musiał szukać sobie nowego pracodawcy.

Większość osób łączyła Wilka ponownie z pierwszą ligą. W końcu to w niej spędził trzy ostatnie sezony. Widziano go nawet na trybunach podczas meczu z udziałem byłego klubu – Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Ostatecznie jednak 25-latek podpisał kontrakt w Gliwicach z ekstraklasowym GTK. Tym samym stał się kolejnym polskim zawodnikiem w rotacji trenera Marosa Kovacika.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami