Paulius Dambrauskas w Stali – twardy Litwin powraca

Share on facebook
Share on twitter

Litewski obwodowy Paulius Dambrauskas został nowym zawodnikiem Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. Dwa sezony temu współpracował już z trenerem Jackiem Winnickim w Dąbrowie Górniczej.

Paulius Dambrauskas / fot. FIBA Europe

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Paulius Dambrauskas (27 lat, 193 cm) po raz drugi spróbuje swoich sił w PLK, po raz drugi pod wodzą Jacka Winnickiego. Jego pierwsza przygoda z polską ligą zakończyła się bardzo nieszczęśliwie, bo kontuzją, która wykluczyła go z gry w drugiej połowie sezonu.

Jednak Litwin pozostawił po sobie na tyle dobre wrażenie, że trener Winnicki z chęcią po raz kolejny sprowadza go do swojego zespołu. Po sezonie w Dąbrowie Górniczej Dambrausakas grał w Neptunasie Kłajpeda, jednym z najlepszych klubów litewskich i uczestniku Ligi Mistrzów. Wcześniej w swojej karierze grał także w Rytas Wilno i BC Siauliai.

W rozgrywkach 2018/19 rozegrał 52 spotkania, zdobywał średnio 5,1 punktu w 16 minut spędzanych na parkiecie. Paulius to gracz przede wszystkim ustawiany na pozycji numer 2, choć nie jest typem strzelca – w poprzednim sezonie trafił tylko 20% prób z dystansu, przy zaledwie 0,9 rzutu za 3 oddanym w meczu.

Szukając porównania, można odnieść się do Mateusza Zębskiego, który dysponuje podobnymi warunkami fizycznymi, atletyzmem i stylem gry co Dambrauskas. Litwin to na dziś gracz o wiele bardziej doświadczony i ograny na dużo wyższym poziomie, ale w zespole trenera Winnickiego może pełnić podobną rolę, co właśnie Zębski.

Litwin to pierwszy zawodnik zagraniczny zakontraktowany przez Stal tego lata. W Ostrowie, oprócz Dambrauskasa, ważne kontrakty mają Daniel Szymkiewicz i Szymon Łukasiak.

GS

Spis wszystkich kontraktów i składy innych drużyn przed sezonem 2019/20 w PLK znajdziesz TUTAJ >>

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Walcząca o utrzymanie Polpharma zakończyła przebudowę składu. Do zespołu dołączy amerykański rozgrywający Isaiah Williams, a z drużyną pożegnał się Peter Olisemeka. Nigeryjski center będzie na Węgrzech kontynuował leczenie kontuzjowanego kolana.
20 / 02 / 2021 10:07
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.