Paweł Kikowski pięknie o roli weteranów w drużynie

Share on facebook
Share on twitter
Weteran, który jest pozytywną postacią w szatni, nie marudzi, że nie gra, jest gotowy na każdy trening – takim ludziom należy oddać szacunek i docenić ich rolę – tak pisze Paweł Kikowski, kapitan Kinga Szczecin o roli Macieja Majcherka w ostatnich latach.
Maciej Majcherek / fot. Krzysztof Cichomski, King Szczecin

SportsMedic we Wrocławiu. Specjaliści na ratunek stawom >>

Często bywa tak, że obserwując wydarzenia sportowe zapominamy o tym, że funkcjonowanie zespołu nie ogranicza się tylko do meczu, a w jego skład wchodzą takie rzeczy jak trening, wyjazdy, atmosfera w szatni itd. Wpływ na wynik zespołu mają więc nie tylko grający pierwszoplanowe role zawodnicy, ale także ci z końca ławki – juniorzy lub weterani. 

Na Twitterze wywiązała się w tej sprawie ciekawe dyskusja. Paweł Kikowski zapytany o rolę i przydatność Macieja Majcherka (38 lat, 184 cm) w ostatnich sezonach w Kingu Szczecin odpowiedział tak:

 W drużynie jest 12 zawodników, nie sposób aby każdy grał. Po za tym rola weterana, który jest pozytywną postacią w szatni, udzieli rady, nie marudzi, że nie gra, jest gotowy na każdy trening, rozkłada regularnie wszystkich w druzynie w konkursach rzutowych, a kiedy trzeba wejść na parkiet (jak np. w zeszłym roku w Radomiu) robi dobre rzeczy, jest bardzo ważna.

Maciej Majcherek rzeczywiście wkładu w grę Kinga w ostatnich latach zbyt dużego nie miał (przez 6 sezonów na parkiecie spędził niespełna 300 minut). Ostatnie sezony spędził wręcz głównie pomagając trenerowi Łukaszowi Bieli w roli nieformalnego asystenta. 

Kikowski dalej słusznie zauważa: Masz tego przykłady w NBA. Takim ludziom należy oddać szacunek i docenić ich rolę, niech nikt ich nie wypędza na wcześniejszą emeryturę tylko dlatego, że nie grają w meczach. Tym bardziej jeśli ktoś przez całe życie związany jest ze Szczecinem. Moim zdaniem zawsze był potrzebny i będzie go wszystkim brakować w szatni. Kibice widzą drużynę tylko na meczach, a rola tych, co nie grają jest równie ważna.

Rzeczywiście, za oceanem dużo częściej słyszy się o roli weteranów w zespole i potrzebie ich ściągnięcia do składu. Każdy mistrzowski zespół ma swoich weteranów, którzy są nie tylko wsparciem sportowym dla drużyny, ale przede wszystkim mentalnym. Podobnie jest w Europie, gdzie doświadczeni zawodnicy także pełnią bardzo ważną (niewidoczną) rolę, o której przypomniał kapitan Kinga Szczecin.

Paweł Kikowski we wpisie wcześniej podał, że Maciej Majcherek prawdopodobnie zakończy karierę, ale możliwe, że w klubie pozostanie na innym stanowisku. 

RW

.

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:54. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!