Paweł Kikowski – Wilk Morski w świetnej formie

Share on facebook
Share on twitter

Czwarta z rzędu wygrana Kinga Szczecin (101:91 po dogrywce ze Stalą) to m.in. zasługa rewelacyjnej formy „Kiko”. Doświadczony strzelec w Ostrowie zdobył aż 31 puntów.

Paweł Kikowski (fot. Jakub Bessarab/Photographica Nova)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Skuteczny pościg w Ostrowie i wygrana ze Stalą była sporą niespodzianką i już czwartą z rzędu wygraną zespołu ze Szczecina. Z bilansem 7-5 King wrócił na miejsce w czołowej ósemce i znów wymieniany jest w gronie kandydatów do awansu do playoff.

Poprzednie tygodnie bywały okazją do spektakularnych popisów Taurasa Jogeli, ale gdy drużyna tego najbardziej potrzebowała – także w kłopotach w Ostrowie – mogła liczyć na Pawła Kikowskiego. W końcówce regulaminowego czasu i w dogrywce, kapitan Kinga brał po prostu piłkę pod pachę i robił na boisku to, co należy do prawdziwego lidera – wygrywał decydujące pojedynki, dając bezcenne punkty drużynie.

Mecz „Kiko” zakończył z 31 punktami, po trafieniu bardzo dobrych 10-16 z gry oraz 10-11 rzutów wolnych. Miał 3 asysty i wymusił aż 10 przewinień. W całym sezonie lider Kinga notuje 17.3 punktu na spotkanie – zdecydowanie najwięcej w karierze w PLK. To jego czas i jego miejsce!

Statystyki z meczu Stal – King TUTAJ >>

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

W Stargardzie szybko znaleziono zastępstwo dla Kamila Piechuckiego. Nowym trenerem PGE Spójni ma zostać Jacek Winnicki, który po 3. kolejce został zwolniony z BM Slam Stali Ostrów. To właśnie przeciwko swojemu byłem klubowi będzie debiutował.

tagi