Perfekcyjny mecz Adama Waczyńskiego!

17 punktów bez żadnego pudła w 20 minut – to dorobek polskiego strzelca w meczu 9. kolejki Eurocup, który Unicaja Malaga wygrała z UCAM Murcia 89:86 po dogrywce.

(fot. eurocupbasketball.com)

To już pewne – trudny początek nowego sezonu w nowym klubie Adam Waczyński ma już za sobą. W ostatnich meczach Polak odzyskał dobry rytm gry – po 12 punktach z Barceloną i 17 punktów z Manresą, zdobył kolejne 17 z Murcią. Tym razem w rozgrywkach Eurocup, co jest zresztą jego rekordem w tym cyklu.

Na dodatek Waczyński zagrał mecz perfekcyjny, bo trafił wszystkie rzuty. Rozpoczął spotkanie jako rezerwowy, ale już w pierwszej kwarcie zdobył aż 10 punktów w pięć minut. Dwa wolne, dwie trójki, dobre ścięcie po linii końcowej pod kosz – dzięki „Wacy” Unicaja prowadziła po pierwszej kwarcie 32:24.

Można się zastanawiać, ile punktów mógłby zdobyć Polak, gdyby trener Joan Plaza z założenia nie grał szeroką rotacją. Waczyński, przez długi czas najskuteczniejszy gracz zespołu, długimi momentami siedział na ławce. Ale gdy wchodził – trafiał kolejny rzut.

W sumie „Waca” miał 6/6 z gry, w tym 3/3 za trzy oraz 2/2 z wolnych. Dodał do tego dwie zbiórki w ataku, a po tej drugiej dobił piłkę spod kosza, co dało gospodarzom prowadzenie 73:70 w końcówce czwartej kwarty. Do dogrywki trójką doprowadził jednak Jose Angel Antelo.

Unicaja wygrała mecz dzięki trójkom Jamara Smitha i rzutom wolnym Carlosa Suareza. Drużyna Waczyńskiego ma bilans 4-3 i pewny awans do drugiej fazy rozgrywek. Punktowa średnia Polaka w Eurocup wzrosła do 7,4 punktu na mecz.