• Home
  • PLK
  • Peter Olisemeka – król zbiórek w Stargardzie (WIDEO)

Peter Olisemeka – król zbiórek w Stargardzie (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Najlepszy zbierający ligi bułgarskiej, dynamiczny podkoszowy, Peter Olisemeka, został nowym zawodnikiem PGE Spójni. Klub zapowiada jeszcze kolejne dwa transfery.

Peter Olisameka / fot. Akademik Płowdiw

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Peter Olisemeka (27 lat, 206 cm) to Nigeryjczyk grający na obu pozycjach podkoszowych (raczej na piątce). W sezonie 2017/18 reprezentował cypryjski ForexTime Apollon, a w ostatnich rozgrywkach grał w bułgarskim Akademik Bulteks 99 Płowdiw (5. miejsce w lidze).

Olisemeka ma za sobą bardzo udany sezon. Pod koszami po prostu dominował – średnio 13,8 punktu (przy 68% z gry) i 11,8 zbiórki, co pozwoliło mu wygrać klasyfikację najlepiej zbierających zawodników w lidze bułgarskiej.

Nigeryjczyk w kolejnym sezonie spróbuje zdominować rywalizację na deskach w PLK. Olisemeka został nowym zawodnikiem Spójni Stargard. To już trzeci obcokrajowiec w zespole prowadzonym przez Kamila Piechuckiego.

Charakterystyką przypomina nieco Shawna Kinga, króla zbiórek z poprzedniego sezonu, z tym że jest sporo młodszy. Jest prawdziwą maszynką do ściągania piłek z tablic, do tego jest dynamiczny i skuteczny w okolicy obręczy.

Trzeba przyznać, iż mimo że liga bułgarska najmocniejsza nie jest, to wyjęcie takiego gracza jak Peter na pierwszy rzut oka wygląda jak potencjalny transferowy przechwyt. Spójnia wygląda coraz bardziej obiecująco, a to nie koniec transferów. Klub zapowiada, że poszukuje jeszcze dwóch kolejnych zawodników.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>