Pewniak Trefla z MKS-em – smuta w Dąbrowie

Pewniak Trefla z MKS-em – smuta w Dąbrowie

Nie było żadnych wątpliwości. Trefl Sopot był zespołem o klasę lepszym, pewnie wygrał aż 87:62 w Dąbrowie Górniczej. Gra i atmosfera wokół MKS-u robią się bardzo smutne.
Michał Kolenda / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Trudno mówić o jakiejś historii tego meczu – Trefl był lepszy w każdej z kwart, sukcesywnie budował przewagę, a w drugiej połowie to już nie było nawet cienia wątpliwości, do kogo ma należeć zwycięstwo.

Trener Marcin Stefański w końcówce miał okazję przetestować dublerów i młodzież, wyszło całkiem nieźle. Najpierw kilka udanych zaliczył Mikołaj Kurpisz, a potem efektownym alle-oopem popisała się Kurpisz – Daniel Ziółkowski (wideo poniżej).

Trefl (bilans już 10-5) wygrał bez problemu, miał szerszy i bardziej utalentowany skład, solidnie bronił jako zespół. Różnicę robili podkoszowi. Paweł Leończyk punktował po profesorsku (6/8 z gry), Nana Foulland wykonał swoją robotę na tablicach (11 punktów, 13 zbiórek), widać też dobrą formę Michała Kolendy, który był pewny w ataku, ale i potrafił radzić sobie w obronie np. z Dominicem Artisem.

W MKS-ie z powodu choroby nie mógł grać Justin Watts, a główni gracze ataku (Artis i Douvier) zostali skutecznie wyłączeni przez obronę Trefla. Kilka dobrych akcji pokazał Filip Put (15 pkt.). Atmosfera na meczu i trybunach w Dąbrowie była posępna, jedyną osobą przejawiającą więcej entuzjazmu był tamtejszy spiker.

W takim składzie i z taką grą, MKS będzie rywalizował z Legią i Polpharmą o utrzymanie. Trefl gra dobry sezon, trener Stefański ma powody do zadowolenia.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

PG

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Tomasz Satoransky nie podbił NBA, ale prawie 40 mln dol. za oceanem zarobił. W kolejnym sezonie ma reprezentować barwy Barcelony. Wcześniej zagra podczas EuroBasketu w Pradze przeciwko biało-czerwonym. – To powinien być dla nas turniej będący zwieńczeniem lat ciężkiej pracy – odgraża się.