Piątka Pulsu Basketu: Diabeł z Kociewia najlepszy

Anthony Miles pogrążył lidera, Szymon Szewczyk rozstrzelał Dąbrowę Górniczą, a Fiodor Dmitriew rozegrał mecz sezonu w Kutnie. Oto statystyczne podsumowanie 21. kolejki PLK.

Anthony Miles / fot. Polpharma Starogard Gdański, Facebook

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

PG – Anthony Miles – 27 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty, EVAL 31
Zawodnik z Kociewia 13 punktów z 27 zdobył już w pierwszej kwarcie, co pozwoliło „Diabłom” odskoczyć od „Pierników” na 12 punktów. W tym sezonie to jego trzeci występ, w którym notuje EVAL powyżej 30, a piąty w karierze w PLK. W naszej lidze Amerykanin po raz trzeci zdobył 27 punktów – w tym przypadku potrzebował najmniej czasu.

SG – Paweł Kikowski – 26 punktów, 5 asyst EVAL 25
26 punktów zdobytych przeciwko Asseco Gdynia jest jego czwartym, najwyższym wynikiem osiągniętym na parkietach PLK (31 pkt – sezon 2008/09, 2×27 pkt – sezony: 2014/15 i 2016/17). Kołobrzeżanin 19 z 26 punktów zdobył w pierwszej połowie.

SF – Denis Ikovlev – 19 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst, 2 przechwyty, blok, EVAL 22
Mecz przeciwko Czarnym był najlepszym spotkaniem w tym sezonie Denisa pod względem ilości zdobytych punktów. W pierwszych pięciu minutach 4. kwarty zdobył 8 z 10 punktów drużyny ze Zgorzelca.

PF – Szymon Szewczyk – 19 punktów, 8 zbiórek, 5/7 za 3, EVAL 22
Dla Szymona, od powrotu do PLK, mecz z MKS-em był czwartym meczem z 5 trafionymi trójkami. Poprzednie 3 takie spotkania miały miejsce w sezonie 2014/15, w barwach AZS-u Koszalin. Wtedy potrzebował do tego odpowiednio 5, 8, 11 prób. W tym sezonie po raz czwarty Szewcu zdobył 19 punktów i jest to jego punktowy rekord sezonu.

C – Michael Fraser – 23 punkty, 12 zbiórek, asysta, przechwyt, blok, 8/11 z gry, EVAL 31
Nigdy wcześniej nie zdobył 23 punktów w meczu (do tej pory rekord to 21) i jest to trzeci mecz na polskich parkietach, który zakończył z ponad 20 punktami. Osiągnął piąte double- double w tym sezonie i piętnaste podczas gry w PLK. Współczynnik EVAL również jest rekordowy – do tej pory najwyższy EVAL wynosił 27.

Szósty gracz:
Fiodor Dmitriew – 18 punktów, zbiórka, 3 asysty, 2 przechwyty, 5/7 za 3, EVAL 20
Po raz trzeci udało się Rosjaninowi trafić 5 trójek w meczu na polskich parkietach. Poprzednio miało to miejsce w drugim meczu półfinałowym przeciwko Rosie Radom. Wtedy Dmitriew trafił 5 z 10 prób. 18 punktów to jego indywidualny rekord punktowy w tym sezonie.

Pierwszy raz w PLK: Dallin Bachynski.

4 punkty, trzy zbiórki, asysta i to wszystko w 14 minut. Z rzeczy wartych odnotowania Dallin dorzucił ważne punkty w crunch time, jeden blok i outlet pass w stylu Kevina Love.

Seria Startu Lublin: (Głosem Kenny’ego Smitha) It’s over! It’s over ladies and gentlemen.
24 mecze bez zwycięstwa Startu Lublin i jest pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Koszalinie! 475 dni bez zwycięstwie na wyjeździe. W ostatnich trzech sezonach lublinianie w sumie wygrali 6 z 43 meczów w obcej hali. Do końca sezonu podopieczni Dedka rozegrają jeszcze cztery mecze wyjazdowe.

Coś się popsuło kolejki: Polski Cukier Toruń.
Lider Polskiej Ligi Koszykówki gra mocno w kratkę. Tym razem przegrał na trudnym terenie w Starogardzie Gdańskim. Polski Cukier wygrał tylko trzy z ostatnich dziewięciu spotkań i czuje na plecach oddech Stelmetu Zielona Góra, który ma identyczny bilans.