Piątka Pulsu Basketu: Tomasz Wojdyła jak Adam Wójcik

Najlepsi gracze ostatniej kolejki to przede wszystkim doświadczeni Polacy – Łączyński, Wołoszyn, Wojdyła, Dylewicz czy Witka. Jedynym cudzoziemcem jest Remon Nelson z AZS Koszalin.

Tomasz Wojdyła (fot. Tomasz Fijałkowski)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

PG – Kamil Łączyński – 14 punktów, zbiórka , 5 asyst, 2 trójki, 4/7 z gry
Seria Kamila Łączyńskiego w czwartej kwarcie zapewniła zwycięstwo Anwilowi Włocławek. „Łączka” miał moment w którym zdobył 6 punktów z rzędu, asystował przy punktach Sobina i wymusił stratę na rozgrywającym Czarnych. Popisał się także dwiema efektownymi asystami w stylu Jasona Williamsa, które bez problemów na punkty zamieniali podkoszowi Anwilu.

SG – Remon Nelson – 27 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty, 10/10 z linii, 10 wymuszonych fauli, EVAL 22
Nelson miał problemy z trafianiem z dystansu, ale w kluczowych momentach spotkania był bezbłędy na linii rzutów wolnych, świetnie wymuszał rzuty wolne i poprowadził zespół z Koszalina do pierwszej wygranej w Gdyni.

SF – Bartłomiej Wołoszyn – 21 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty, 5 wymuszonych fauli, EVAL 29
Jeden z architektów historycznego zwycięstwa w Zielonej Górze. Razem z Piotrem Pamułą Wołoszyn zdobył 41 z 75 punktów swojego zespołu i przerwał trwającą ponad dwa lata serię zwycięstw Stelmetu Zielona Góra we własnej hali.

PF – Robert Witka – 20 punktów, 4 zbiórki, 4 trójki, 7/12 z gry, EVAL 18
Tę piątkę sponsoruje słowo „vintage”. W naszym składzie znalazło się dziś trzech weteranów, którzy mieli świetną ostatnią kolejkę. Pierwszym z nich jest Robert Witka. 20 punktów w 28 minut. Żeby znaleźć ostatni taki mecz silnego skrzydłowego Rosy musimy cofnąć się do roku 2014 i meczu ze Stelmetem, w którym Witka rzucił 21 punktów w 19 minut.

C – Tomasz Wojdyła – 21 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty, 9/16 z gry, 3 trójki i 3 przechwyty
39-letni Wojdyła rzucił Polskiemu Cukrowi 21 punktów i zagrał swój drugi najlepszy mecz w PLK. Zabrakło mu 4 punktów, aby wyrównać swój rekord ze sezonu 2012/13. Tomasz Wojdyła jest jak Adam Wójcik! Tak przynajmniej wynika z ostatnich 13 roczników statystycznych, które sprawdziliśmy w poszukiwaniu 39-letniego zawodnika z 21 punktami w meczu Ekstraklasy. Wójcik dokonał tego w sezonie 2009/10. Kilkukrotnie takie mecze notował także Michael Ansley.

Szósty gracz – Filip Dylewicz – 14 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty, 4/8 z gry, 4 trójki, EVAL 18
Ostatni z zawodników, który był na niejednej „wojnie” to Filip Dylewicz. „Dylu” w trzecim meczu z rzędu zaliczył co najmniej 14 punktów i im bliżej playoffów, tym lepszą formę pokazuje. W ostatnich sześciu spotkaniach Dylewicz notuje średnio ponad 13 punktów na mecz.

Pierwszy raz w PLK:
Koszykarze AZSu Koszalin po raz pierwszy wygrali w Gdyni z Asseco.

Seria Startu Lublin: 24 mecze bez zwycięstwa lublinian na wyjeździe… i końca nie widać.

Coś się popsuło kolejki:
Zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza „zamknęli imprezę” w Twierdza CRS i przerwali serię 52 zwycięstw w sezonie zasadniczym+szóstki+PO, 44 zwycięstw w sezonie zasadniczym +szóstki, 39 zwycięstw w sezonie zasadniczym.

Jacek Mazurek, Marcin Tobis

Chcesz więcej statystyk i ciekawostek – sprawdź Puls Basketu.

Bartosz Sarzało, który oficjalnie pożegnał się z zespołem z Pelplina, już w poniedziałek ma zostać ogłoszony nowym trenerem drużyny ze Starogardu Gdańskiego. Niemal na pewno klub, która jako Polpharma zanotował spadek z PLK, wystąpi na parkietach 1. ligi.
10 / 04 / 2021 17:12

Mało brakowało, a Jayson Tatum zamiast piłki na pamiątkę swoje znakomitego występu do domu jechałby z porażką. Celtics odrobili jednak straty do Wolves i wygrali po dogrywce 145:136, a 23-latek zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze: 53 punkty.
10 / 04 / 2021 12:29
Wielką imprezę na ostatni mecz sezonu zasadniczego szykują Los Angeles Lakers. 12 maja wreszcie odsłonią mistrzowski baner po siedmiu miesiącach od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Na trybunach hali Staples Center mają już zasiąść kibice!
9 / 04 / 2021 20:29
Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

9 / 04 / 2021 10:58
CSKA Moskwa pokonał w Petersburgu tamtejszy Zenit 86:74, dzięki czemu na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie miejsce w najlepszej „8” Euroligi. Mecz na żywo obejrzało ponad 4 tysiące fanów, a na parkiecie przeciwko sobie rywalizowali Mateusz Ponitka i Gabriel Lundberg.