Pięć na pięć Mantasa! Czarni wygrywają derby z Kotwicą

Mantas Cesnauskis już z piątym zwycięstwem w 5 meczach, a STK Czarni Słupsk udanie rewanżują się Energa Kotwicy za porażkę w pierwszej rundzie. W Kołobrzegu słupszczanie wygrali 84:64.

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Pierwsza połowa derbowego starcia Energa Kotwicy Kołobrzeg z STK Czarni Słupsk stał pod znakiem strat. Obie drużyny traciły piłkę aż 23 razy. Podobnie jak w poprzednim meczu Czarni rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, w połowie 1. kwarty prowadzili już 14 punktami (20:6), ale nie potrafili utrzymać przewagi.

Kołobrzeżanie długo nie potrafili trafić rzutu za 3 punktu (0/6), ale punktowali po przechwytach i kontratakach. Po pierwszej połowie podopieczni Mantasa Cesnauskisa prowadzili 36:26.

W 3. kwarcie Kotwica w końcu ograniczyła straty, ale nie potrafiła dogonić Czarnych, przez słabą grę w ataku. W zupełnie nieudanej 4. części gospodarze zdobyli zaledwie 14 punktów, dzięki czemu Czarni spokojnie utrzymali wyraźne prowadzenie.

Czterech zawodników STK zapisało na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową: Wojciech Jakubiak i Adrian Kordalski zdobyli po 17 punktów, Patryk Pełka 14, a Damian Cechniak 12. Rozgrywający Czarnych dołożył 6 asyst, natomiast Pełka zaliczył już 9. double double w sezonie, zbierając 10 piłek.

Wśród podopiecznych Dawida Mieczkowskiego najlepszymi strzelcami byli Łukasz Bodych z 14 punktami oraz Jakub Zalewski (13 oczek). Blisko double double był Damian Janiak (9 punktów i 8 zbiórek).

Liga poinformowała dziś oficjalnie, że turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski ponownie zostanie rozegrany w Arenie Ursynów w Warszawie. Impreza odbędzie się od 13 do 16 lutego 2020 r. Zagra w nich 7 najlepszych drużyn ekstraklasy oraz z urzędu Legia Warszawa, jako gospodarz.
10 / 12 / 2019 13:41
Do gry powrócił już Jakub Schenk, a w środę po kontuzji po raz pierwszy na parkiet wybiegnie Damian Kulig. Polski Cukier już ze znacznie powiększoną rotacją powalczy w Toruniu o drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów – z hiszpańska Manresą.
10 / 12 / 2019 11:54
Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41

W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08