Pięć po pięć Jusufa Nurkicia – życiowy mecz centra Blazers

Blazers wygrali wyjazdowe spotkanie z Sacramento 113:108, a Jusuf Nurkić miał 24 punkty i 23 zbiórki. Bośniak został pierwszym graczem w historii, który zanotował „5×5” przy 20+20, czyli w 5 kolumnach statystycznych zaliczył zdobycz 5 i większą.

Jusuf Nurkić (fot. Wikimedia Commons)

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

„5×5” to ogromna rzadkość. Graczem, który ostatnio dokonał podobnej sztuki jest Anthony Davis, który w tym sezonie przeciwko Sixers zanotował 12 punktów, 16 zbiórek, 5 asyst, 5 przechwytów i 5 bloków. Jednak nikomu w historii nie udało się zaliczyć „5×5” z ponad 20 punktami i 20 zbiórkami.

24 punkty, 23 zbiórki, 7 asyst, 5 przechwytów i 5 bloków to linijka Jusufa Nurkicia w meczu przeciwko Kings. „Bosnian Beast”, a właściwie jego gra, to jeden z powodów, dlaczego sezon Portland układa się do tej pory tak dobrze. Trail Blazers z bilansem 22-16 zajmują 5. miejsce za Zachodzie.

Nurkić w tym sezonie notuje średnio 14,5 punktów, 10,7 zbiórki i 1,3 bloku. Obok Lillarda i McColluma jest jedynym graczem Portland, który co mecz zalicza więcej niż 10 punktów.

Mecz z Kings zakończył się dogrywką. Gospodarze prowadzili jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania, jednak wtedy nadszedł czas Damiana Lillarda, który indywidualnymi akcjami doprowadził do remisu, a później do zwycięstwa. W całym meczu zdobył 25 punktów z 21 rzutów.

Po stronie Kings gorący tego dnia był Buddy Hield, który zanotował 27 punktów. Słaby mecz tym razem zaliczył De’Aron Fox – 13 punktów, 6/19 z gry i przestrzelony rzut na zwycięstwo.

Blazers czeka teraz hitowy pojedynek z Oklahoma City Thunder, którzy w ostatnich dniach spadli ze szczytu Konferencji Zachodniej na rzecz Denver Nuggets.