Pierwsza bitwa dla Anwilu – Ivan Almeida niczym MVP!

Świetne, choć bardzo nerwowe, widowisko. Anwil minimalnie pokonał Arged BMSlam Stal 89:84 i objął prowadzenie 1:0 w ćwierćfinale PLK. Ivan Almeida zanotował 29 punkówi 8 asyst.

Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Anwil – podobnie jak kilka dni wcześniej – zaczął od piorunującego uderzenia, było 9:0 zanim Stal rozgrzała się na dobre. Świetne pierwsze minuty zaliczał Ivan Almeida, nie tylko zorientowany na punktowanie (2 trójki z rzędu), ale i efektownie znajdujący wolnych kolegów.

Stal otrząsnęła się dosyć szybko, wykorzystała dodatkowe szanse, jakie trafiały się jej dzięki zbiórkom w ataku. Dobrze grał wtedy Mike Scott i zrobiło się tylko 11:9 dla gospodarzy.

Anwil minimalnie przeważał, ponieważ wykorzystywał swój potencjał ataku graczy z pozycji 4. Najpierw doskonałą zmianę dał Michał Ignerski, zdobył szybkie 9 punktów, ale złapał też aż 3 przewinienia i musiał wrócić na ławkę. Konsekwentnie pojedynki na tej pozycji wygrywał też Walerij Lichodiej (14 pkt. do przerwy) z Mateuszem Kostrzewskim.

Stal w końcówce 1. połowy trafiła jednak trudne rzuty z dystansu i po 20 minutach przegrywała tylko 42:46.

Po przerwie mecz wspaniale się rozkręcił. Stal zaczęła znacznie lepiej bronić, ale przede wszystkim rozszalał się Casper Ware. Najpierw zaliczył akcję za 4 punkty (po ogromnym błędzie Almeidy), a potem trafił jeszcze 2 dalekie trójki. Goście dogonili i przegonili Anwil, wychodząc nawet na 5-punktowe prowadzenie. Po 3 kwartach było 69:67 dla ostrowian.

Ostatnia kwarta to już olbrzymi chaos, wojna nerwów i taktyka odłożona w kąt. Gwiazdą, która w decydujących momentach dała zwycięstwo okazał się Ivan Almeida – trafił 2 kolejne trójki, pokazał dobre akcje w obronie, potrafił też wymusić przewinienie umyślne na Ivanie Marasie.

Stal w końcówce podjęła kilka złych decyzji (Mateusz Kostrzewski za 3 punkty w najważniejszym posiadaniu?) i Anwil obronił niewysoką przewagę. Casper Ware potwierdził jednak wielką klasę, notując łącznie 27 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Anwil prowadzi w ćwierćfinale 1:0. Drugi mecz serii w sobotę, również we Włocławku.

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.