Pierwsza bitwa dla Anwilu – Ivan Almeida niczym MVP!

Pierwsza bitwa dla Anwilu – Ivan Almeida niczym MVP!

Świetne, choć bardzo nerwowe, widowisko. Anwil minimalnie pokonał Arged BMSlam Stal 89:84 i objął prowadzenie 1:0 w ćwierćfinale PLK. Ivan Almeida zanotował 29 punkówi 8 asyst.

Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Anwil – podobnie jak kilka dni wcześniej – zaczął od piorunującego uderzenia, było 9:0 zanim Stal rozgrzała się na dobre. Świetne pierwsze minuty zaliczał Ivan Almeida, nie tylko zorientowany na punktowanie (2 trójki z rzędu), ale i efektownie znajdujący wolnych kolegów.

Stal otrząsnęła się dosyć szybko, wykorzystała dodatkowe szanse, jakie trafiały się jej dzięki zbiórkom w ataku. Dobrze grał wtedy Mike Scott i zrobiło się tylko 11:9 dla gospodarzy.

Anwil minimalnie przeważał, ponieważ wykorzystywał swój potencjał ataku graczy z pozycji 4. Najpierw doskonałą zmianę dał Michał Ignerski, zdobył szybkie 9 punktów, ale złapał też aż 3 przewinienia i musiał wrócić na ławkę. Konsekwentnie pojedynki na tej pozycji wygrywał też Walerij Lichodiej (14 pkt. do przerwy) z Mateuszem Kostrzewskim.

Stal w końcówce 1. połowy trafiła jednak trudne rzuty z dystansu i po 20 minutach przegrywała tylko 42:46.
Po przerwie mecz wspaniale się rozkręcił. Stal zaczęła znacznie lepiej bronić, ale przede wszystkim rozszalał się Casper Ware. Najpierw zaliczył akcję za 4 punkty (po ogromnym błędzie Almeidy), a potem trafił jeszcze 2 dalekie trójki. Goście dogonili i przegonili Anwil, wychodząc nawet na 5-punktowe prowadzenie. Po 3 kwartach było 69:67 dla ostrowian.

Ostatnia kwarta to już olbrzymi chaos, wojna nerwów i taktyka odłożona w kąt. Gwiazdą, która w decydujących momentach dała zwycięstwo okazał się Ivan Almeida – trafił 2 kolejne trójki, pokazał dobre akcje w obronie, potrafił też wymusić przewinienie umyślne na Ivanie Marasie.

Stal w końcówce podjęła kilka złych decyzji (Mateusz Kostrzewski za 3 punkty w najważniejszym posiadaniu?) i Anwil obronił niewysoką przewagę. Casper Ware potwierdził jednak wielką klasę, notując łącznie 27 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Anwil prowadzi w ćwierćfinale 1:0. Drugi mecz serii w sobotę, również we Włocławku.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.