Pierwsza piątka Pulsu Basketu: Koszarek i Zamojski w gazie

Pierwsza piątka Pulsu Basketu: Koszarek i Zamojski w gazie

Share on facebook
Share on twitter

Do reprezentantów Polski dołączamy Kirka Archibeque’a, Martynasa Sajusa i Stefana Balzamovicia. Serb znów przegrał, ale zasłużył na wyróżnienie po 6. kolejce.

puls_5

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

PG – Łukasz Koszarek – 15 punktów, 5 zbiórek, 8 asyst, 6/7 z gry, EVAL 27

Wszechstronny występ reprezentanta polski i prawie bezbłędny. Tylko jeden niecelny rzut z gry i jedna strata weterana. W spotkaniu z Krosnem Stelmet nie popełnił błędu Turowa szybko przejmując kontrolę nad meczem i miał w tym swój udział także Koszarek, który zdobył 5 z pierwszych 13 punktów swojego zespołu.

SG – Przemysław Zamojski – 18 punktów, 6 zbiórek, asysta, 4/5 za 3, EVAL 23

Od momentu przerwania swojej serii 22 spotkań z rzędu z co najmniej jedną celną trójką w meczach sezonu regularnego, „Zamoj” trafił 9 z 17 rzutów z dystansu. Już w pierwszej kwarcie meczu z Krosnem był w gazie i zdobył 10 punktów nie pudłując przy tym żadnego rzutu.

SF- Stefan Balmazović – 27 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, 6 wymuszonych fauli, 10/14 z gry

Balmazović zalicza kolejny dobry mecz, a jego zespół był bliski zwycięstwa z AZS Koszalin. Stefan w tym sezonie nie zanotował meczu poniżej 10 punktów, ale to zbyt mało, aby uchronić swoją drużynę przed kompromitującym bilansem 0-6. Skrzydłowy Startu starał się przechylić szalę zwycięstwa na stronę zespołu z Lublina, ale 9 punktów w ostatniej odsłonie nie wystarczyło.

PF – Kirk Archibeque – 19 punktów, 13 zbiórek, asysta, 3 bloki, EVAL 31

Archibeque po cichu rozgrywa bardzo dobry sezon. Podkoszowy PGE Turowa gra średnio tylko 28 minut, ale zdobywa aż 16,5 punktu. Tak samo było w meczu z Energą Czarnymi. Świetny mecz oraz kluczowe punkty na 4,5 sekundy końcem ostatecznie dały zwycięstwo zgorzelczanom.

C – Martynas Sajus – 16 punktów, 10 zbiórek, 6/7 z gry, EVAL 26

Trochę nie doceniliśmy Litwina w zeszłym tygodniu, gdy uzbierał linijkę statystyczną na poziomie 14-9-2-5 i pomógł pokonać Rosę Radom. W tej kolejce zagrał równie dobrze i spudłował tylko jeden rzut w meczu.

Szósty gracz – David Kravish – 19 punktów, 7 zbiórek, asysta, EVAL 23

Center Czarnych z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej. W meczu z Anwilem miał 15/8, przeciwko Turowowi poprawił się i zdobył 19 punktów oraz 7 zbiórek. Na dodatek jego współpraca z Jerelem Blassingame’em wygląda całkiem przyzwoicie.

Niecodzienna sytuacja: 2 punkty J-Blassa.

Mathias Fischer w roli trenera Turowa wystąpił zaledwie 7 razy, a już możemy w gronie najlepszych defensywnych trenerów lidze. To, że Turów jest czołową drużyną w obronie to jedno, a zatrzymać Jerela Blassingame’a na 2 punktach to drugie. Amerykanin tylko pięć razy w PLK zdobył 2 lub mniej punktów. Co ciekawe – trzy z pięciu meczów to spotkania właśnie przeciwko Turowowi.

Rajon Rondo kolejki: Russell Robinson.

9 asyst, 2/9 z dystansu  i 4/12 z gry.

Ranking im. Adama Hrycaniuka:

1. J. Wilson – 6 fauli w ataku
2. J. Parzeński – 5 fauli w ataku
3. R. Szymański – 5 fauli w ataku
4. A. Hrycaniuk – 4 faule w ataku

Klasyfikacja wsadów:

1. J. Vaughn – 14
2. Z. Robbins – 8
3. D. Kravish – 8

Double-double kolejki:

Martynas Sajus 16 punktów i 10 zbiórek
Tomasz Wojdyła 10 punktów i 10 zbiórek
Gary Bell 15 punktów i 11 zbiórek
Taylor Brown 14 punktów i 10 zbiórek
Kirk Archibeque 19 punktów i 13 zbiórek

Pierwszy raz w PLK: Shawn King.

Nowy center Stali rozpoczął sezon w PLK od mocnego uderzenia. W swoim debiucie zdobył 9 punktów, 13 zbiórek i czterokrotnie blokował rywali.

Rozregulowany celownik: Marcin Flieger

1/10 z gry przeciwko drużynie Jacka Winnickiego. Do tego 0/5 z dystansu i 3 straty.

Pewna ręka: Stefan Balmazović.

Skrzydłowy Startu Lublin w meczu trafił 10 z 14 rzutów i 3 z 3 rzutów z linii.

Wyścig po zwycięstwo: Siarka vs Start.

Walka o to kto szybciej przerwie serię porażek na wyjeździe trwa w najlepsze i nie wygląda na to, aby szybko została przerwana.

Siarka – 18 porażek w meczach wyjazdowych. Drużyna z Tarnobrzega po porażce w Sopocie znów objęła prowadzenie w tym niechlubnym rankingu.

Start – 17 porażek na wyjeździe. Wzmocniony Nickiem Kelloggiem Start w poniedziałek 21 listopada spróbuje wygrać w Gdyni. Dwa dni po meczu Startu swoje spotkanie na wyjeździe rozegra Siarka – powalczy o wygraną w Starogardzie.

Jacek Mazurek, Marcin Tobis

Chcesz więcej statystyk i ciekawostek – sprawdź Puls Basketu.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Adam Hrycaniuk grać potrafi, co pokazywał przez lata. Tym niemniej w Gdyni spisuje się po prostu słabo, notując statystyki poniżej swoich standardów. Po ostatniej porażce to na nim skupiła się publiczna krytyka ze strony trenera Przemysława Frasunkiewicza.
29 / 02 / 2020 11:32

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08